LUNA Coin Kurucusu Do Kwon Kurtarma Planını Açıkladı!
  1. Anasayfa
  2. Altcoin Heberleri
Trendlerdeki Yazı

LUNA Coin Kurucusu Do Kwon Kurtarma Planını Açıkladı!

3

Terra Luna ve Terraform Labs kurucusu Do Kwon, Terra (LUNA) forumunda yaptığı son gönderide “Terra Ekosistem Canlandırma Planı”nı açıkladı.

Kwon’un “Canlanma Planı”, tüm Terra blok zincirinin yeniden başlatılmasını ve 1 milyar yeni jetonun UST ve LUNA yatırımcılarına tam dağıtımını içeriyor.

Bilindiği gibi, bu hafta Terra’nın 1$’da endekslenmesi gereken stabilcoini TerraUSD’nin (UST) fiyatı bir ölüm girdabına kapıldı ve 0,0010$ civarına düştü ve 30 milyar doların üzerinde varlık yok edildi. UST’nin kardeş tokeni LUNA’nın fiyatı da tokenlar sürekli olarak piyasaya sürüldüğü için sıfıra yakındı.

LUNA tokeninin fiyatı daha geçen hafta 80 dolardan işlem gördü.

Terraform Labs’daki ortaklarıyla birlikte Terra Blockchain’i kuran Do Kwon, bugün paylaştığı ve yeni önerilerin yer aldığı gönderisinde Terra ekosisteminin tamamen çöktüğünü itiraf etti.

İşte Kwon’un bu konuda söyledikleri:

“Son marjinal alıcılar ve satıcılar kapitülasyona uğramasının ardından UST fiyatının tekrar 1 dolara sabitlenmesi sağlansa bile LUNA yatırımcıları fazlaca ciddi bir şekilde likide oldu ve seyreltildi ki, küllerimizden yeniden doğabilecek ekosisteme sahip olamayacağız.”

Kwon, UST yatırımcıları ile de laflarına şöyleki devam etti:

“UST yatırımcıları ağ üzerinde büyük bir paya sahip olmalı bu sebeple bu yatırımcılar, ağın borç sahipleri olarak sonuna kadar ellerinde tuttukları tokenler için bir tazminatı hakkediyorlar.”

Do Kwon Kurtarma Planı

Do Kwon, 13 Mayıs Cuma günü camia forumu üstünden yayınladığı gönderide zincirin tekrar oluşturulmasını öneren bir teklif yayınladı. Teklifte zincirin forklanması ve 1 milyar adetten oluşan yeni bir coin oluşturulması önerildi. Çıkartılacak bu yeni coin’in yaşanan problem süreçlerinde elinde UST ve LUNA tutan yatırımcılara paylaştırılması içeriliyor.

CEO Kwon, çıkarılacak coin’in LUNA ve UST sahipleri ile gelecekte gerekecek süreçlerin finansmanı için camia havuzuna dağıtılmasını önerdi. Yeni çıkacak coin’in %40’ının UST’nin 1 doların altına düşmesinden hemen ilkin zincir snapshot’ının alınarak LUNA sahiplerine, öteki %40’ının ağ yükseltimesi sırasında UST tutanlara, kalan %20’lik kısmın %10’unun zincirin durmasından önce UST tutanlara ve son kalan %10’unun ise geliştirme amacı ile topluluk havuzuna iletilecek.

İlginizi Çekebilir  Binance Terra (LUNA) Çekimlerini Durdurdu!

Yayınlanan gönderide CEO “merkezi olmayan bir ekonominin merkezi olmayan bir paraya ihtiyacı vardır” gibi açıklamalarda bulunarak, kurtarma planının vizyonunun merkeziyetsiz yeni bir sürece adım atmak olduğunu altını çizdi. Bu vizyon çerçevesinde UST’nin başarıya ulaşma kaygısı içerisinde olmadığını, ancak toplumun merkeziyetsiz bir para birimini benimsenin yollarını bulacağını söylemiş oldu.

Terra’nın öncelikle mevcut katman 1’deki kısmı korumayı amaçlaması icap ettiğini, ortalık yatıştıktan sonra ise merkeziyetsiz para birimini hitabı gerektiğini anlatım etti.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Bitcoin UST Paritesinde 5 Kat Yükseldi: 137.900$ Seviyelerini Gördü!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir