Binance LUNA’yı Delist Etti! LUNA Fiyatı Sıfırlara İndi!
  1. Anasayfa
  2. Altcoin Heberleri
Trendlerdeki Yazı

Binance LUNA’yı Delist Etti! LUNA Fiyatı Sıfırlara İndi!

1

Geçtiğimiz günlerde Terra ekibinin stabilcoin UST’nin fiyatı dibe vurmuştu, ekip çıkarmak için LUNA arzını artırarak yürüttüğü siyaset sebebi ile ortalama 7 trilyon LUNA’ya ulaştı ve coin’in fiyatı neredeyse sıfırlara indi.

Terra 1 dolara eşit olması gereken UST stabilcoin’in 1 doların altına düşmesi ile birlikte harekete geçti. UST’nin fiyatını dengelemek için geçtiğimiz ay 120 dolardan işlem gören LUNA’nın arzını artırmaya başladı. Bu politika sebebi ile LUNA’nın fiyatı süratli bir şekilde 0,01 dolarlara kadar geriledi.

Terra ekibi hemen sonra önlem ve dönemi düzeltme amaçlı ağı durdurdu ve yeni bir güncelleme yayınlayarak yine başlattı. Ancak LUNA arzının geçtiğimiz saatlerde 7 trilyon adete kadar çıkması ile birlikte fiyat nerede ise sıfıra yaklaştı. Fiyatın bu denli düşmesi ile birlikte market sıralamasında ilk 10’da olan proje, binlerce projenin arasına karışmış oldu. Terra yatırımcıları çok yüksek zararlar etti.

Durdurulan Terra (LUNA) Ağı, Yapılan Güncellemenin Ardından Yeniden Başlatıldı! Neler Değişti?

Binance LUNA’yı Delist Etti

LUNA’nın fiyatında yaşanan bu hareketlilik sonrası ilkin Binance vadeli işlemler üstünde LUNA’yı delist etmişti. Fiyatın sıfıra yaklaşması hemen sonra ise spot LUNA işlemleri üzerinde de “LUNA/BTC, LUNA/BIDR, LUNA/AUD, LUNA/BNB, LUNA/ETH, LUNA/USDT, LUNA/GBP, LUNA/BRL, LUNA/TRY ve LUNA/EUR” işlem çiftleri borsadan kaldırıldı.

LUNA’nın sıfırlanması ile birlikte 1 dolar olması gereken UST şu sıralarda 0,10 dolardan işlem görüyor. Ayrıca Bitcoin fiyatı da 30 bin doların üstünde işlem görüyor.

Terra (LUNA) Ağı 24 Saat İçerisinde İkinci Kez Durduruldu

Terra ağının aslolan kripto para birimi LUNA ve ağdaki stablecoin UST özgür düşüş yaşarken ağ da aksamalar yaşadı.

Özellikle ağdaki onaylayıcılar, fiyatın sert düşmesi ondan sonra muhtemel bir saldırıya karşı tamamen dirençsiz hale gelinmesi sebebiyle ağı durdurmuştu.

12 Mayıs tarihinde öğle saatlerinde meydana getirilen durdurmanın devamında ağ tekrar açılsa da bu son durdurma olmadı.

İlginizi Çekebilir  Binance CEO’sundan İddialı Kripto Para Açıklaması!

Ancak Terra ağındaki tek duraksama bu olmadı. Terra ekibi resmen 13 Mayıs itibarıyla bir defa daha ağı durdurdu.

Daha fazla güncellemenin geleceği belirtilse de 4 saat önce yapılan açıklama hemen sonra hiçbir ek güncelleme gelmedi ve ağ hala durmuş vaziyette.

The Terra blockchain has officially halted at block 7607789.

Terra Validators have halted the network to come up with a plan to reconstitute it.

More updates to come.

— Terra (UST) ? Powered by LUNA ? (@terra_money) May 13, 2022

Terra’nın önde gelen kripto paraları LUNA ve UST an itibarıyla birçok biri olan kripto para borsasından da delist edilmiş durumda.

Binance bu furyayı başlattı ve diğerleri devam etmekte. UST an itibarıyla 0,13 dolar seviyesine çekilirken LUNA’nın yeni sıfırlarını saymak bile fazlaca zor.

LUNA, %100’lük bir düşüş göstermekte ve 0,00002133 dolardan işlem görüyor. Artık 6,907,376,873,996 toplam arza sahip olan LUNA’nın geri dönüşü katiyen ve bir devir resmen kapandı.

Ağın tekrar başlatılıp başlatılmayacağı bilinmese de Twitter’da LUNA yüzünden yaşamının birikimini kaybeden insanların gönderileri elden ele dolaşıyor. LUNA ve UST artık tamamen kripto para tarihinin dijital sayfalarına gömülmeye hazır benzer biçimde gözükmekte.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Terra 90 Milyon Dolarlık Saldırıyı Aylarca Fark Etmedi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir