Binance CEO’su CZ’den LUNA Açıklaması: Bu Sefer Susmayacağım!
  1. Anasayfa
  2. Altcoin Heberleri
Trendlerdeki Yazı

Binance CEO’su CZ’den LUNA Açıklaması: Bu Sefer Susmayacağım!

0

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) yaşanan LUNA krizi ile alakalı Twitter hesabı üstünden açıklamalarda bulunarak hayal kırıklığına uğradığını belirtti.

Terra’nın durağan kripto parası UST’yi 1 dolara eşitlemek için girdiği gayret esnasında LUNA’nın fiyatının sıfırlanması ve Binance başta olmak suretiyle birtakım borsalardan kaldırılması üzerine, platformun CEO’su CZ’den açıklama geldi. CZ süreçle ilgili yaptığı Twitter paylaşımlarında:

Binance’de kullanıcılarımızı korumaya ehemmiyet veriyoruz, şu sebeple de LUNA işlemlerini askıya aldık.” diyerek açıklamalarına başladı.

Luna’nın (LUNA) çöküşünü detaylı biçimde değerlendiren Binance CEO’su,

Bu UST/LUNA vakasının Terra kadrosu tarafından iyi mi ele alındığı (veya ele alınmadığı) mevzusunda çok hayal kırıklığına uğradım. Ekiplerinden ağı geri yüklemelerini, extra basılmış LUNA’yı yakmalarını ve UST mandalını kurtarmalarını istedik. Şimdiye kadar herhangi bir olumlu yanıt almadık ya da oldukça fazla yanıt almadık.

dedi.

Zhao ayrıca Binance’in kullanıcı korumasına öncelik verdiğini ve bu nedenle de LUNA ve UST ticaretini askıya alma sonucu aldıklarını belirtti. Ayrıca

Borsa dışında yeni basılan büyük miktarlardaki LUNA’nın bilincinde olmayan bazı kullanıcılarımız, mevduata izin verilir verilmez fiyatın daha da düşeceğini anlamadan tekrar LUNA satın almaya başladılar. Bu mühim riskler nedeniyle ticareti askıya aldık.

diyerek verdikleri kararın nedenlerini paylaştı.

Terra protokolünün tasarımındaki kusurlar nedeniyle üstel oranda yeni LUNA basıldı. Doğrulayıcıları tüm ağlarını askıya aldı, bu da herhangi bir borsaya para yatırma yada çekme ile sonuçlanmadı.

diyen Zhao,

Binance her vakit bütün kullanıcılara ve sektördeki meslektaşlarına karşı yansız, destek ve koruyucu olmayı hedeflerken ve genellikle diğer projeler ile alakalı yorum yapmaktan kaçınırken bu sefer bu kuralı çiğneyeceğim.

diyerek tutumunu net bir halde ortaya koydu.

 

Terra protokolünün barındırdığı kusurlar nedeni ile yüksek oranda LUNA basıldığını belirten CZ, daha sonrasında platformun ağı durduğunu söylemiş oldu. Borsalarda mevcut olan LUNA haricinde yeni basılan LUNA’lardan habersiz, fiyatın daha da düşeceğinin farkında olmayan kullanıcıları nedeni ile işlemleri askıya aldıklarını belirtti.

İlginizi Çekebilir  Ethereum 2.0 Güncellemesi İle Yüksek İşlem Ücretleri Azalacak mı?

Binance’in her vakit sektörü kucaklayan, destek olmaya eğilimli bir yaklaşım sergileyen ve yansız bir biçimde ilerlemeye çalışan bir platform bulunduğunu söyleyen CZ bu sefer bir kural dışı yapacağını ve bu yaklaşımın haricinde hareket edeceğini söyledi.

Terra ekibinin UST ve LUNA krizini ele alış (alamayış) şeklinden dolayı fazlasıyla hayal kırıklığına uğradığını belirten CZ, ekipleri ile iletişime geçtiklerini ve ağı tekrardan çalıştırıp fazladan basılan UST’yi de yakmalarını talep ettiklerini ancak bir dönüş alamadıklarını anlatım etti.

Yardım etmeye çalıştıklarını ve toplulukta değişik görüşler bulunduğunu bildiklerini söyleyen CEO, süreci 7/24 yakından takip ettiklerini ve kullanıcılarını korumanın en iyi yolunun ticaret işlemlerini askıya almak bulunduğunu söyleyerek laflarını noktaladı. Alınacak tüm aksiyonların Binance’in resmi Twitter hesabı üzerinden duyurulacağını belirtti.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Hindistan Merkez Bankası Kripto Paralar Hakkında Açıkla Yaptı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir