Haftalık Fiyat Analizi BTC, ETH, XRP, ADA, DOGE, SHIB 21 Mayıs 2022
  1. Anasayfa
  2. Analizler

Haftalık Fiyat Analizi BTC, ETH, XRP, ADA, DOGE, SHIB 21 Mayıs 2022

1

Geçtiğimiz hafta kripto para dünyası için biraz sancılı geçti. BTC, ETH, XRP, ADA, DOGE, SHIB Haftalık fiyat analizi bizlere Ayı piyasasının devam edip etmiyeceğini net olarak söylemese de incelemekte fayda var. Ayı piyasaları kısa vadede sancılı olsa da, uzun vadeli yatırımcılar için iyi satın alma fırsatları olma eğilimindedir. Ancak, bir sonraki boğa aşaması başladığında tüm madeni paraların eski ihtişamlarına geri dönmeyeceğini hatırlamak önemlidir.

Her boğa piyasasının genellikle yeni bir liderlik grubu vardır; Bu nedenle, tüccarlar geride kalanları satın almak yerine piyasaya yön veren kripto para birimlerini belirlemeye çalışmalıdır. Nic Carter, her şeyin geri gelmeyeceğini ve “bazı şeyler kalıcı olarak ölür” derken bunu çok güzel ifade etmişti.

Bitcoin ve altcoinler son düşüşlerinin altına düşebilir mi yoksa boğalar destekleri başarılı bir şekilde savunacak mı?

Bitcoin (BTC) Haftalık Fiyat Analizi

Bitcoin, 19 Mayıs’ta 28.630 dolardan güçlü desteği geri kazandı, ancak boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkaramadı. Bu da ayıların pes etmediğini ve rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

Ayılar, fiyatı 28.630 doların altına düşürmeye çalışacak. Eğer öyleyse, BTC/USDT çifti 20 Mayıs’ın gün içi en düşük seviyesi olan 26.700 dolara düşebilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir destek çünkü bunu yapmazlarsa parite düşüş trendine devam edebilir. Aşağı yönde bir sonraki destek 25.000 dolar, ardından 21.800 dolar.

Bu varsayımın aksine, fiyat 28.630 dolardan seker ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, alt seviyelerde güçlü birikimi gösterecektir. Alıcılar daha sonra fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (32.332 $) itmeye çalışacak. Boğalar bu engeli aşarsa, parite 34.823 $’da %61.8 Fibonacci düzelme seviyesine yükselebilir.

Ethereum (ETH) Haftalık Fiyat Analizi

Ayılar, 18-19 Mayıs’ta Ethereum’u (ETH) acil desteğin 1.940 doların altına çekti, ancak hareket halindeyken sermaye kullanamadı. Boğalar düşüşü satın aldı ancak fiyatı 2.159 dolardan genel dirence doğru itemedi.

Daha yüksek seviyelerde güçlü satış, fiyatı 20 Mayıs’ta yükseliş çizgisine doğru itti. ETH/USDT çifti yükseliş çizgisini kırarsa, düşüş kritik 1.700 dolarlık desteğe kadar uzayabilir. Ayıların, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını işaret etmek için çifti bu seviyenin altına düşürmesi gerekiyor.

Bu inancın aksine, eğer fiyat mevcut seviyeden veya 1.700$’dan yükselirse, aşağı yönlü alım önerecektir. Parite daha sonra 2.159 dolardan genel bariyeri kırmak için başka bir girişimde bulunacak. Başarılı olursa, paritenin dibe vurmuş olabileceğini gösteriyor.

Ripple (XRP) Haftalık Fiyat Analizi

Ripple (XRP), 19 Mayıs’ta 0,40-0,38 ABD Doları destek bölgesinden sıçradı, ancak boğalar 0,45 ABD Doları genel direncini kıramadı. Bu, boğalar düşüşleri satın alırken, ayıların genel direnç seviyelerinin yakınında satış baskısını sürdürdüklerini gösteriyor.

Fiyat 0,38 doların altında devam ederse, XRP/USDT çifti 0,33 dolara düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma olarak düşünülmesi gereken önemli bir seviye, düşüş trendini yeniden başlatabilir. Parite daha sonra 0.24 dolara düşebilir.

İlginizi Çekebilir  Terra (LUNA) Dibe Vurdu: Sabaha Karşı Yüzde 60’lık Düşüş Yaşandı

Bu varsayımın aksine, fiyat tekrar destek bölgesinden çıkarsa, alıcılar pariteyi 0,50 dolara itmeye çalışacak. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, paritenin dibe vurabileceğinin ilk göstergesi olacaktır. Yukarı yönde bir sonraki durak, 50 günlük SMA (0,64 $) olabilir.

Cardano (ADA) Haftalık Fiyat Analizi

Boğalar, Cardano (ADA) 0,50 dolarlık desteği savunmaya çalışıyor, ancak ayılar avantajlarından vazgeçip her küçük rallide satmaya devam edecek durumda değiller.

Fiyat 0,50 doların altında kalırsa, ADA/USDT çifti kritik desteği 0,40 dolardan yeniden test edebilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kırılma düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir. Parite 0,33 ABD dolarına ve ardından 0,28 ABD dolarına düşebilir.

Bu inancın aksine, eğer fiyat mevcut seviyelerden yükselirse, alıcılar pariteyi 20 günlük EMA’nın (0,63$) üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, satış baskısının hafifleyebileceğini gösteriyor. Parite daha sonra 0,74 dolardan kırılma seviyesine yükselebilir.

Dogecoin (DOGE) Haftalık Fiyat Analizi

Fiyat düşmeye devam ederse ve 0,08 ABD dolarının altına düşerse, ayılar şanslarını değerlendirecek ve DOGE/USDT çiftini 12 Mayıs gün içi düşüğü 0,06 ABD Dolarının altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, düşüş trendinin bir sonraki ayağı başlayabilir ve parite 0,04 dolara düşebilir.

Bu olumsuz görüş, fiyat mevcut seviyeden veya altındaki destekten yukarı çıkarsa ve psikolojik direncin 10$’dan üzerine çıkarsa kısa vadede geçersiz olabilir. Böyle bir hareket, 50 günlük SMA’ya (0,12 $) bir toparlanma için kapıları açabilir.

Shiba Inu (SHIB) Haftalık Fiyat Analizi

Shiba Inu (SHIB), son birkaç gündür 0,0000010 ile 0,0000014 dolar arasında sıkışıp kaldı ve boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteriyor. Bu, boğaların bir dip oluşturmaya çalıştığını ancak ayıların rallinin devam etmesine izin vermediğini gösteriyor.

Fiyat 0.000014 doların üzerine çıkarsa, boğaların arzı emdiğini gösterecektir. Bu, ayıların tekrar güçlü bir meydan okuma oluşturabileceği 0.000017 dolara olası bir rallinin önünü açabilir. Boğaların potansiyel bir geri dönüş sinyali vermek için bu direnci kırmaları gerekiyor.

Bu düşüncenin aksine, eğer fiyat 0.0000010$’ın altına düşerse, parite 0.000009$’ın en düşük seviyesinden 12 Mayıs’ta belirlenen gün içi en düşük seviyeye düşebilir. Bu destek kırılırsa, düşüş 0,000007 ABD Dolarına ve ardından 0,00005 ABD Dolarına kadar uzayabilir.

Burada yer alana açıklama ve analizler yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR!

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  ApeCoin Toparlanıyor: APE Fiyatı İki Hafta İçerisinde %80 Düştükten Sonra Artmaya Başladı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir