Coinbase, 2 Yeni Takas Özelliğini Açtı!
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi Haberleri

Coinbase, 2 Yeni Takas Özelliğini Açtı!

1

Coinbase, Coinbase cüzdanı için desteklenen ağlar listesine BNB Chain ve Avalanche’ı ekleyerek yatırımcılara 2 yeni takas özelliği getirdi. Coinbase borsasında listelenmeyen tokenlere çok daha iyi erişim sağladı.

Amerika’nın en büyük kripto borsası Coinbase, BNB Chain (eski adıyla Binance Smart Chain) ve Avalanche’ı, Coinbase Wallet’ın, kullanıcıların kripto para birimleri alışverişi ve depolaması yapabileceği desteklenen ağlar listesine ekledi.

Borsanın 24 Mayıs tarihli blog yazısı, eklenen işlevselliğin “binlerce jetona” erişime izin vereceğini ve “çoğu geleneksel merkezi borsanın sunabileceğinden daha fazla çeşitlilik” yaratacağını söylüyor.

BNB Zinciri (BNB) ve Çığ (AVAX) işlevselliğinin eklenmesi, Ethereum (ETH) ve Polygon (MATIC) dahil olmak üzere toplam desteklenen ağ sayısını dörde çıkarır. Zincir üstü işlemler yapmak isteyen cüzdan kullanıcıları, dört ağda Coinbase’in kendi merkezi olmayan uygulama içi alışverişini (DEX) kullanabilir. Belirteç köprüleme henüz mevcut değil.

Coinbase cüzdanı, kullanıcıların kriptolarını kendilerinin saklamasına izin verir ve Coinbase’in merkezi platformunda bulunan özelliklerin aksine zincir üzerinde erişim sunar.

Coinbase Takas Özelliği Hakkında Paylaşım Yaptı

Coinbase’in şu anda borsasında listelenen sadece 173 jetonu var. Bu rakamlar, Coinbase Wallet kullanıcılarının şu anda erişebildiği dört ağda bulunan binlerce kişiyle karşılaştırıldığında sönük kalıyor. Borsa, önümüzdeki aylarda “daha da çeşitli ağlarda takas yapmayı mümkün kılacağız” dedi.

“Ticaret sadece genişlemekle kalmayacak, aynı zamanda ağ köprülemesi için destek eklemeyi planlıyoruz ve böylece belirteçleri birden fazla ağda sorunsuz bir şekilde taşımanıza izin veriyoruz.”

Ağ köprüleme, merkezi bir değişimden (CEX) geçmeden ağlar arasında belirteçlerin gönderilmesini içerir. Popüler simge köprüler Multichain ve Wormhole’dur.

İlginizi Çekebilir  BitMEX’in 3 Kurucu Ortağına 30 Milyon Dolarlık Ceza

Başlangıçta yalnızca az sayıda kullanıcıya açık olmasına rağmen, Coinbase ayrıca Web3 cüzdanını ve tarayıcısını mobil uygulama için kullanılabilir hale getiriyor. Bu, mobil tüccarlara Coinbase’in ötesine geçen desteklenen ağlarda DEX’lerin geniş ekosistemine erişim sağlayacaktır.

BNB Chain, 74 milyar dolarlık işlem hacmine sahipken, Avalanche, CoinGecko’ya göre son 24 saat içinde 68,5 milyar dolarlık işlem hacmine sahip.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Coinbase 1.2 Milyar Dolarlık Hisse Satışı Yaptı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir