FTX Borsası Hisse Senedi Alım Satımlara Hazırlık Olarak Aracı Kurumlar İle Görüşüyor
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi Haberleri

FTX Borsası Hisse Senedi Alım Satımlara Hazırlık Olarak Aracı Kurumlar İle Görüşüyor

0

Hisse senedi alım satım hizmetleri başlatma planlarının ortasında, FTX borsası son birkaç ay içinde potansiyel satın almalar hakkında en az üç aracı kuruluşla görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Kripto türevleri borsası ve NFT platformu FTX‘in, aracılık girişimleri için piyasada hisse senedi ticareti desteğini genişletme planları arasında yer aldığı bildiriliyor.

Şirket, ABD merkezli yan kuruluşu FTX‘i geçtiğimiz Perşembe günü duyurdu. ABD, uygulaması aracılığıyla ücretsiz hisse senedi alım satımı başlatacak ve bu da kullanıcıların hesaplarını fiat destekli sabit paralarla finanse etmelerini sağlayacak.

CNBC’nin 23 Mayıs tarihli bir raporuna göre, “anlaşma görüşmeleri gizli olduğu için ismini vermeyi reddeden” kaynaklara atıfta bulunarak, firma son aylarda olası satın almalar hakkında en az üç aracı kurumla özel toplantılar yaptı.

Özellikle bahsedilen üç şirket, Webull, Apex Clearing ve Public.com’dur. FTX ile birlikte tüm taraflar henüz söylentiler hakkında yorum yapmadı.

Tüm firmalar Finans Endüstrisi Düzenleme Kurumu’na (FINRA) kayıtlıdır ve Menkul Kıymetler Yatırımcı Koruma Ajansı’nın (SIPC) üyesidir, yani Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi keskin gözlü devlet kurumlarıyla uygun koşullara sahiptirler.

FINRA’ya kayıtlı firmalar, müşterileri adına hisse ticareti yapabilir ve ayrıca SIPC’ye üye olurken yatırım tavsiyesinde bulunmalarına izin verilir; bu, firmanın başarısız olması durumunda yatırımcıların finansal olarak korunduğu anlamına gelir.

Bu yazı itibariyle, FTX’in öncelikle öz sermaye odaklı girişimlerini desteklemek için yeni başlayanlara mı baktığı yoksa şirketin uzun vadede daha büyük satın almalara mı baktığı belli değil.

Bu ayın başlarında, FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), SEC’e, şirketin popüler perakende platformu Robinhood’daki hissesini Nisan ayı sonunda yaklaşık 648,2 milyon dolara %7,6’ya çıkardığını söyledi. dosyalama.

Yahoo Finance’e göre Robinhood’un (HOOD) şu anki piyasa değeri yaklaşık 8,4 milyar dolar, bu da FTX’in şirketi devralması durumunda büyük miktarda sermaye sağlaması gerekeceğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir  Pegasus, Metaverse Dünyasına Giriş Yapıyor!

Bununla birlikte, SBF, güçlü büyüme yörüngesine devam etmesi durumunda, geçmişte Goldman Sachs’taki iddialı satın almaların FTX için “söz konusu olamaz” olduğunu belirtti.

Bununla birlikte, SEC başvurusu, SBF’nin Robinhood’a aktif olarak katılma planı olmadığını, bunun yerine HODL’de “çekici bir yatırım” olarak adlandırdığını belirttiği için fazla rehberlik sunmuyor.

Raportör, “Payları bir yatırım olarak elinde tutma niyetindedir ve şu anda ihraççının kontrolünü değiştirmek veya etkilemek için herhangi bir eylemde bulunma veya bu amaca veya etkiye sahip herhangi bir işlemde bulunma niyetinde değildir” dedi.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Mark Zuckerberg Instagram NFT Desteği Hakkında Konuştu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir