Bitcoin Fiyatının Düşüşü En Çok Ethereum’a Yaramış Olabilir!
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin Haberleri

Bitcoin Fiyatının Düşüşü En Çok Ethereum’a Yaramış Olabilir!

0

Bitcoin (BTC) Amerika piyasalarının çökmesi ile beraber dibe sürüklendi. BTC, 24 saat içinde %8 düşüş yaşarken altcoinler de bunu takip etti. Ethereum (ETH) 24 saat içinde %7 düşüş yaşarken bundan yarar da sağlamış gibi gözüküyor.

6,3 Milyar Dolarlık Ethereum Yakıldı

Ethereum, London hard forkundan sonrasında ciddi bir özelliğe kavuştu. EIP-1559 protokolü sayesinde ağda harcanan her gas ücretinin bir bölümü yakılmakta. Şimdiye kadar yakılan ETH miktarı ise adeta dudak uçuklatıyor. Şimdiye kadar 6,3 milyar dolar değerinde ETH yakıldığı aktarılmakta.

5 Ağustos tarihinden bu yana yakılan ETH miktarının 6,3 milyar dolara denk gelmesi mutlaka ETH ağının gelişimini göstermekte. Watch The Burn tarafınca aktarılan bilgilere nazaran her saat 1 milyon dolarlık ETH, günlük ise 4.900 adet ETH yakılmakta. Ethereum’un net arzı ise %37,15 azalmış durumda. Bazı analistler tam olarak bu sebepten dolayı ETH’nin BTC’den daha oldukca enflasyona dayanıklı olacağını vurgulamakta.

4 Mayıs tarihinden 6 Mayıs evveliyatına kadar olan sürede ise yüksek miktarda ETH yakıldı. Ethereum ağındaki panik ve yatırımcıların yüklü satış yapması, muamele ücretlerinin artmasına niçin oldu. İşlem ücretlerinin artması ise kendi işlemlerini öncelikli yapmak isteyen kullananların daha çok işlem tutarı ödemesine, böylece daha çok ETH yakılmasına niçin oluyor. Ethereum’un devamlı olarak ETH yakması aslına bakarsak hem düşüş bununla birlikte yükseliş esnasında ETH ağının bundan faydalanmasını sağlıyor.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Bitcoin ve Altında Bugun Önemli Gün! ABD Verileri Takip Edilecek!
İlginizi Çekebilir  Ethereum Neden NFT Projeleri İçin Tercih Sebebi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir