Bitcoin’deki Düşüş İçin Yeni Rapor: “Kısa Vadeli Yatırımcılar”
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin Haberleri

Bitcoin’deki Düşüş İçin Yeni Rapor: “Kısa Vadeli Yatırımcılar”

0

Çinli kripto para gazetecisi Colin Wu, Güney Koreli kripto para veri sağlayıcısı CryptoQuant tarafından paylaşılan verileri ve bu hafta Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan çöküşlerin nedenini açıklayan bir rapor aktardı.

“Kısa Vadeli Yatırımcıların Çoğu Bitcoin’lerini Kripto Para Borsalarına Taşıdılar”

Wu tarafınca aktarılan CryptoQuant grafiğine bakılırsa 5 Mayıs ve 6 Mayıs tarihlerinde kısa vadeli yatırımcılar 11.760 Bitcoin’i muhtelif kripto para borsalarına taşıdılar. Gazeteciye nazaran bu kripto paralar söz mevzusu yatırımcılar tarafından üç aydan kısa bir süredir cüzdanlarında tutuluyordu.

Bununla beraber BTC fiyatının düşüşünde etkili olduğu kabul edilen faktörlerin başlangıcında FED’in 50 baz puan faiz artırımı yapması geliyor. Söz mevzusu adım son 22 yıldaki en büyük faiz artırımı olarak tarihe geçti. Bitcoin bu gelişmenin ardından ilk olarak stabil seyretti ve hatta küçük çaplı bir ralli yaşadı sadece arkasından ansızın %8 çökmesiyle beraber bütün kripto para piyasasını da aşağı çekti.

Bilindiği suretiyle ABD’de şu anda pek de alışılagelmemiş yüksek bir enflasyon yaşanıyor. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın enerji fiyatlarını artırarak bu enflasyonun ana sebeplerinden biri olduğu düşünülüyor. Enflasyonun önüne geçmek isteyen FED, çareyi faiz artırımında buldu.

Dünyanın en büyük kripto parası, pay senedi piyasası ve Nasdaq 100, S&P 500 şeklinde büyük endeksler ile birlikte baş aşağı inişe geçti.

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı son 24 saatteki %0.53’lük düşüşüyle beraber 35.791 dolardan işlem görüyor. Bitcoin 5 Mayıs tarihinde 39.500 dolar civarında seyrediyordu.

İlginizi Çekebilir  FED’den Yıllık Kripto Para Anket Sonuçları!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Unifi Protocol DAO Yüzde 700 Yükseldi! (UNFI Nedir?)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir