İngilizlerin Üçte Biri Kripto Yatırımı Yapıyor! İşte Detaylar!
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi Haberleri

İngilizlerin Üçte Biri Kripto Yatırımı Yapıyor! İşte Detaylar!

0

ABD merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından önde gelen Coinbase’in hazırladığı Qualtrics tutanağına nazaran İngiltere vatandaşlarının %33’ü kripto para satın aldı.

Qualtrics raporuna bakılırsa İngilizler giderek daha çok kripto paralara yöneliyor.

Ekim 2021’de %29 olan İngiliz vatandaşlarının kripto para yatırım payı, bu tutanağa nazaran %33’e ulaştı ve ankete katılanların %61’i önümüzdeki 12 ay içerisinde yaptığı yatırımları artırmayı planladıklarını belirtti.

İngiltere’nin mahalli kripto para borsası CoinCorner’In CEO’su Danny Scott konuya ait yapmış olduğu açıklamada:

İstatistikler inanılamaz derecede yüksek görünüyor. Bu anketin kaynağının nasıl yapıldığını bilmem fakat anket boyutunun minik olduğunu ve talih eseri normalden daha çok çıktığını tahmin ediyorum.

dedi.

Veri paylaşım platformu Statista’ya gore Birleşik Krallık’taki kripto para iyelik oranı Coinbase’in yürüttüğü çalışmaya nazaran oldukca daha düşük durumda bulunuyor. Statista, İngilizlerin kripto para yatırım oranını %7 olarak belirtiyor.

Coinbase tarafından hazırlanan raporda ayrıca, İngilizlerin %52 oranında Ethereum (ETH), %34 oranında Dogecoin (DOGE) ve %33 oranında Binance Coin (BNB) tuttuğunu belirtti.

İngiltere’nin kripto iyelik payı Avrupa’da 2. Sırada yer alıyor. Birinci sırada %47 ile Hollanda bulunurken İspanya %26 ile üçüncü ve İtalya %25 ile dördüncü sırada bulunuyor.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Bitcoin Fiyatının Düşüşü En Çok Ethereum’a Yaramış Olabilir!
İlginizi Çekebilir  Google Cloud, Web3 İçin Özel Bir Ekip Kuruyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir