Vitalik Buterin Eskisi Gibi Milyarları Olmadığını Belirtti!
  1. Anasayfa
  2. Ethereum Haberleri

Vitalik Buterin Eskisi Gibi Milyarları Olmadığını Belirtti!

0

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, yaptığı bir tweet paylaşımında eskisi kadar servetinin olmadığını belirtti ve milyarderler arasında olmadığını söyledi.

Vitalik Buterin, tweetinde Elon Musk ve Jeff Bezos gibi dünyanın en zenginleri listesinin başında yer alan diğer milyarderler hakkında bir tweet’e yanıt verirken servetinin azaldığını itiraf etti.

Vitalik ve Charles Hoskinson (aynı zamanda Cardano‘nun kurucusudur) ve Joseph Lubin dahil olmak üzere diğer birkaç geliştirici, 2014 yılında Ethereum platformunu yarattı. Vitalik’in kripto para cüzdanında Kasım ayı itibariyle 1,5 milyar dolar değerinde 290.000 ETH tokeni vardı. ETH kurucusunun cüzdanının mevcut değerinin yaklaşık 574 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Ancak o zamandan beri, ikinci en büyük kripto para biriminin fiyatı ortalama yüzde 55 düştü ve bu büyümeyle birlikte Vitalik’in milyarder olarak itibarı boşa çıktı.

Buterin, servetinin son çöküş nedeniyle değer kaybettiğini hisseden tek kripto para milyarderi değil. Son raporlar, Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un kişisel servetinin Kasım ayındaki 13,7 milyar dolarlık zirveden 2,2 milyar dolara düştüğünü gösteriyor.

Servetlerinin çoğunu kaybeden diğer kripto milyarderleri arasında Binance CEO’su Changpeng Zhao (aka CZ) yer alıyor. Bloomberg’in milyarder sıralamasına göre, CZ’nin net değeri 80 milyar dolardan fazla düştü (varlığının yüzde 84’ü gitti).

27 yaşındaki Buterin, Ethereum’un fiyatı 2021’de 3.000 doları aştıktan sonra şimdiye kadarki en genç kripto milyarderi oldu.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Kripto Para Borsası BitMEX Kurucularına Mahkeme Tarafından Verilen Ceza Belli Oldu!
İlginizi Çekebilir  IMF Başkanı Kristalina Georgieva: "Kripto Varlıkları Bırakmayın" Dedi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir