Uzmanlardan Ripple Yorumu: Yıl Sonu XRP Kaç Dolar Olacak?
  1. Anasayfa
  2. Analizler

Uzmanlardan Ripple Yorumu: Yıl Sonu XRP Kaç Dolar Olacak?

0

Yatırımcılar “Ripple Ne Kadar Yükselir?” sorusunu merak ederken, Finder üzerinden gerçekleştirilen bir ankette katılan 36 adet uzmanın Ripple yorumu oldukça dikkat çekti. Uzmanlar XRP’nin 2023 yılı öncesi 2,55 dolar seviyelerini yakalayabileceği tahmininde bulundu.

Kripto para piyasasındaki genel olumsuz görünüm sürüyor. Kasım ayının ikinci yarısı itibariyle başlayan düşüş trendinde, altcoin projeleri ciddi değer kayıpları yaşadı. Bu sert düşüşler sonrası piyasada kısa vade için genel bir olumsuz beklenti olmaya devam etse de uzmanlar Ripple (XRP) özelinde orta vadede yükseliş beklentilerini koruyor.

Uzmanlardan Ripple Yorumu: 2,55 Dolar Görülebilir

Bu konuya yönelik dikkat çeken son veriler, araştırma sitesi Finder’dan geldi. Finder tarafından düzenlenen ankette çoğunluğu büyük kripto para şirketlerinin kurucusu veya yöneticisi olan 36 sektör uzmanına altcoin ile ilgili görüşleri soruldu. Yorumlarda, SEC davasının sonucunun popüler altcoin için oldukça kritik olduğuna dikkat çekildi.

Aynı zamanda uzmanlar SEC davasının Ripple lehine sonuçlandığı senaryoda, 2023 öncesi popüler altcoinin %260’lık bir yükseliş ile 2,55 dolar seviyelerini yakalayabileceğini tahmin etti. Ankete göre, uzmanlar ayrıca SEC lehine bir sonucun XRP fiyatını 0,68 dolar seviyelerinde tutabileceğini belirtti.

Sektör paydaşları ayrıca Ripple lehine olası bir kararda XRP’nin 2025 ve 2030 yıllarında sırasıyla 3,61 ve 4,98 dolar seviyelerini test edebileceğini belirtti.

SWIFT’in Yerini Alabilir

Anketin katılımcılarından DigitalX Asset Management’ın Sermaye Bölümü Başkanı Matthew Harry ise Ripple’ın davayı kazandığı senaryoda yakın süreçte 5 dolar seviyelerini test edebileceği tahmininde bulundu. Ancak ünlü yöneticiye göre XRP şu an için spekülatif bir varlık olmaya devam ediyor.

“XRP spekülasyon dışında her şey için değersizdir. Altta yatan teknoloji müthiş, ancak tokenin şu anda bir kullanımı yok. Ucuz ve kolayca oynatılabilir bir değer olduğu için spekülatörleri cezbediyor.”DigitalX Asset Management’ın Sermaye Bölümü Başkanı Matthew Harry

Sussex Üniversitesi’nde finans profesörü Carol Alexander ise Harry’nin düşüncelerinin aksine popüler altcoin için olumlu açıklamalarda da bulundu:

“Ripple diğer herhangi bir kripto gibi değil. SEC’e karşı kazanırsa, gerçekten SWIFT’in yerini almaya başlayacak.”

Anketin katılımcılarından CoinFlip’in kurucusu ve başkanı Daniel Polotsky ise XRP’nin 2022’yi 0,90 dolar değerinde bitireceği tahmininde bulundu:

“XRP’nin nispeten büyük piyasa değerini haklı çıkarmak için emsallerine kıyasla özel bir şey sunmadığına inanıyorum. Bireysel yatırımcıların piyasa değerini görmezden gelmesi ve birim fiyatına daha az bakmaları nedeniyle projenin çok fazla ilgi gördüğünü düşünüyorum.”
CoinFlip’in Kurucusu Daniel Polotsky

Uzmanlar ankette yatırımcıların Ripple alıp almama konusunda da yorum yaptı. Sektör paydaşlarının büyük bir çoğunluğunun yeni XRP yatırımı yapmaya sıcak bakmadığı görüldü. Sonuçlara göre ankete katılanların %32’si yeni Ripple alımını önermiyor. %45 yatırımcıların ellerindeki XRP’leri tutmaya devam edebileceğini belirtiyor. %23 ise yatırımcılara Ripple alma önerisinde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir  Bitcoin ve Ethereum Zor Bir Hafta Geçirdi: İşte Son 7 Günlük Teknik Veriler

Ripple Ne Kadar Yükselir?

Yakın dönemde kripto para siteleri tarafından 2022 ve 2023 yılı yapılan Ripple fiyat tahminlerinde de ortak olumlu beklenti oldukça dikkat çekmişti. Algoritma tabanlı tahmin sitelerinden Wallet Investor tarafından yapılan tahminde, XRP’nin önümüzdeki 12 ay içerisinde yeniden 1,16 dolar seviyelerine yükselebileceği vurgulanmıştı. Priceprediction.com ise 2022 yılı için ortalama 1,07 dolar fiyat tahmininde bulunmuştu.

Ancak piyasa analistleri tüm bu tahminler için temel belirleyicinin SEC Davası olduğuna dikkat çekmeye devam ediyor. Bu nedenle davadaki son gelişmeler yatırımcılar tarafından da dikkatle takip ediliyor.

Yakın döneme kadar davanın 2022 yılının son çeyreği içerisinde sonuçlanacağı görüşü hakimken, hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Ripple Labs Genel Danışmanı Stuart Alderoty, davanın 2023 yılına sarkabileceğini belirtmişti.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin’de Bir Sonraki Düşüş Burası Olabilir!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir