Kripto Para Şirketi, Yatırımcılarını 62 Milyon Dolar Dolandırmakla Suçlandı!
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi Haberleri

Kripto Para Şirketi, Yatırımcılarını 62 Milyon Dolar Dolandırmakla Suçlandı!

0

ABD Adalet Bakanlığı, Mining Capital Coin CEO’su Luiz Capuci’yi kripto para dolandırıcılık şeması yönetmekle suçlandı.

Capuci aralarında dolandırıcılık, kara para aklama ve menkul değer dolandırıcılığı gibi suçların bulunduğu bir takım suçlama sonucunda 45 yıla kadar en çok hapis cezasıyla karşı karşıya bulunuyor.

“62 Milyon Dolarlık Kripto Parayı Kendi Cüzdanına Aktardı”

Amerika’li yetkililer Capuci’nin kabahat ortaklarıyla birlikte yatırımcıları 62 milyon dolar dolandırdığını iddia etti. Mining Capital Coin firması, yatırımcıların yatırımlarını Bitcoin ve kripto para madenciliği ve alım satımına harcadıklarını söylese de durum böyle değildi. Capuci, yatırımcılara yapmış olduğu açıklamasında şirketlerinin geniş bir madencilik tesisi ağına sahip bulunduğunu iddia etmiş ve sürdürülebilir gelirler elde edeceği vaadinde bulunmuştu.

Capuci ayrıca dünyanın en iyi programcıları tarafından geliştirildiğini iddia etmiş olduğu trading botlarını da yatırımcılara sundu.

Ancak federal savcılara bakılırsa arkaplanda Mining Capital Coin tipik bir piramit şemasını yönetiyordu. Şirket yatırımcılarından aldığı fonları hiçbir zaman bahsetmiş olduğu projelere yatırmamıştı. Federal savcılar Capuci’nin toplamış olduğu fonları doğrudan olarak kendi kripto cüzdanlarına aktardığını ve firmanın vaatlerine yatırım yapmadığını iddia etti.

ABD Adalet Bakanlığı ceza kısmı başsavcı yardımcısı Kenneth Polite Jr., illegal kripto para şemalarının bu yeni piyasayı baltaladığını iddia ederek hükümetin finansal dolandırıcılığı engellemekte emin olduğunu söyledi.

Geçen hafta, ismi açıklanmayan bir Güney Kore kripto para borsasının CEO’su Kuzey Kore için casusluk yapmaktan tutuklanmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Bitcoin ve Altında Bugun Önemli Gün! ABD Verileri Takip Edilecek!
İlginizi Çekebilir  Kripto Para Borsası BitMEX Kurucularına Mahkeme Tarafından Verilen Ceza Belli Oldu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir