Terra (LUNA) Ağına Saldırı İddiası: UST Dibe Vurdu!
  1. Anasayfa
  2. Altcoin Heberleri

Terra (LUNA) Ağına Saldırı İddiası: UST Dibe Vurdu!

1

Terra (LUNA) fiyatı son 24 saatte %16’nın üstünde değer kaybetti. Kripto para piyasasında en en kötü performans sergileyen kripto para oldu.

UST’nin piyasa değeri 18.6 milyar dolar seviyesindeyken Terra  (LUNA) tokeninin 20.9 milyar dolar civarında seyrediyor.

Düşüşün nedeninin bazı yatırımcıların 300 milyon dolarlık UST tokenini Binance ve Curve borsalarında satmasının peşinden UST tokeninin Amerika dolarına olan endeksinin kısa bir süreliğine bozulması olduğu düşünülmekte.

Aynı zamanda DeFi uzmanı Route 2 Fi, sistemde bu endeksi destekleyecek yeterli para olduğundan UST’nin Amerika dolarına olan durağan fiyatının değişmeyeceğini korumak için çaba gösteriyor.

Terra (LUNA) Ağına Saldırı Gerçekleştirildiği Düşünülüyor

Bazı LUNA taraftarları bu son olayın Terra’ya zarar vermek isteyen bir şahıs tarafından düzenlenen “koordineli bir taarruz” bulunduğunu iddia ediyor.

Twitter kullanıcılarının bazıları ise insanların sahip oldukları kripto paraların satışını istedikleri şeklinde yapabileceklerini ve bunun bir koordineli saldırı sayılamayacağını korumak için çaba sarfediyor.

LUNA kurucusu Do Kwon, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında kripto paranın ekosistemi ile alakalı endişeleri reddetti ve “kaosu seviyorum” mesajını yayınladı.

Kwon UST çeken adresleri gösteren bir grafik paylaşmış ve çekimlerin %62’sinin tek adresten yaşandığını iddia etmişti. Kullanıcıların bu %62’lik oranın “öteki adresleri” gösterdiği mevzusunda kendisini uyarmasının arkasından Kwon Tweet’ini sildi.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  LUNA'yı Koreli Borsalar Yeniden Listelenecek Mi?
İlginizi Çekebilir  ABD Devlet Kurumlarından Uyarı: Kuzey Koreliler Kripto Para Şirketlerine Sızıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir