Terra LUNA 2.0, Do Kwon’un Yeni Canlanma Planı Başladı! 
  1. Anasayfa
  2. Altcoin Heberleri

Terra LUNA 2.0, Do Kwon’un Yeni Canlanma Planı Başladı! 

0

Terra Luna 2.0 ana ağı (Phoenix-1), Terra geliştiricileri tarafınca belirlenen özgün zaman çizelgesine nazaran bugün yayına girdi ve blok üretmeye başladı.
Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon , Terra’nın düşmüş Terra ( LUNA ) ve TerraUSD (UST) ekosistemini canlandırmayı amaçlayan yeni zinciri Terra 2.0’ın yeniden başlatıldığını doğruladı .

Kwon’un Terra için canlanma planı, mevcut blok zincirini hard forklamayı ve ölüm sarmalı LUNA ve UST piyasalarını kana bulamadan önceki bir anlık görüntüye dayalı olarak LUNA tokenlerini mevcut yatırımcılara yeniden vermeyi içeriyor – bu da yatırımcılar için kurtarılamaz kayıplara neden oluyor.

Phoenix-1 olarak adlandırılan Terra 2.0 ana ağı, Terra geliştiricileri tarafından belirlenen orijinal zaman çizelgesine göre 28 Mayıs’ta yayına girdi ve blok üretmeye başladı. Kwon ayrıca kamu düğüm hizmetlerinin, cüzdanların ve kaşiflerin kısa süre sonra ana ağı takip ederek yayına gireceğini de bildirdi. 

Kown, mevcut yatırımcılara yeni LUNA jetonlarının verilmesini öneren orijinal teklifin planını takiben, kullanıcıların artık yeni verilen LUNA jeton bakiyelerini görebilmeleri gerektiğini belirtti :

“$LUNA (veya bazı borsaların dediği gibi $LUNA2) token bakiyelerinizi görüntülemek için, istasyona giriş yapmanız ve sayfayı yenilemeniz yeterlidir.”

Ayrıca, blok zincirler arası yazışma protokolü (IBC) üstünden geçiş yapan yatırımcıların, aynı deftere haiz bir istasyon cüzdanı oluşturmaları ve cüzdan oluşturma sırasında verilen talimatları izlemeleri gerekmektedir.

Kown ayrıca , kullanıcıların Terra cüzdan bakiyelerini görebilecekleri resmi bir portal bağlantısı paylaştı. Cointelegraph’ın daha önce bildirdiği benzer biçimde, oldukca sayıda kripto borsası, Airdrop’lara destek olarak Terra’nın tekrar başlatılmasına katıldı.

İlginizi Çekebilir  Ledger, Kripto Para Cüzdanlarını Doğrudan Web3’e Bağlayacak Tarayıcı Eklentisini Duyurdu!

Terra Luna 2.0 Bugun Başlıyor

Canlandırma planına nazaran, daha önce Terra Luna Classic (LUNC), TerraUSD Classic (USTC) ve Anchor Protocol UST (aUST) sahibi olan kullanıcılar yeni jetonlar almaya hak kazanıyor.

Terra projelerinin hayata dönmesine yardımcı olmak için ayağa kalkan sayısız kripto ekosistemi arasında, Binance’in BNB Zinciri ( BNB ), Terra ekosisteminden geçiş yapmayı düşünen projelere yatırım ve destek sağlamayı taahhüt etti.

Cointelegraph’a konuşan BNB Chain’in yatırım direktörü Gwendolyn Regina, şirketin Terra ekosisteminden önde gelen inşaatçıları bünyesine katma niyetini doğruladı:

“Terra ekosisteminde çok sayıda yetenekli yaratıcı ve geliştirici var ve desteğimiz, bu inşaatçılara ve ekiplere BNB Zincirinde yeni projeler inşa ederek yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu nedenle, gelecekteki potansiyelleri kaçırmamaları için geliştiricileri ve projeleri desteklemekle ilgileniyoruz.”

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  NFT Mint’leme Ücretini İade Edeceğini Belirtti: Ortalık Karıştı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir