Son 1 Günde Fiyatı Fırlayan LUNA Neden Yükseliyor?
  1. Anasayfa
  2. Altcoin Heberleri

Son 1 Günde Fiyatı Fırlayan LUNA Neden Yükseliyor?

1

Son zamanlarda fiyatı oldukça dibe düşen Terra LUNA son 1 gün içerisinde yükselişe geçti. CoinMarketCap verilerine göre Terra LUNA, son 24 saatte 0,002265 dolarla zirve yaptı ve %100 yükseldi.

Birçok yatırımcının mağdur olmasına neden olan olayın üzerinden yaklaşık 10 gün geçti. Terra LUNA personeli, yerel stablecoin UST’nin fiyatını dengelemek için LUNA arzını artırdı ve madeni paranın fiyatı sıfıra yakındı. Ardından, son iki gündür yükselişte olan LUNA, son 24 saatte %100 arttı.

 

LUNA Yükselişe Devam Edecek mi?

LUNA, 13 Mayıs’ta FTX borsasında gerçekleşen LUNA/USD paritesindeki en düşük noktasına ulaştıktan sonra ortalama 30 saat içinde %21000 artış gördü. Bu sürecin ardından tekrar düşen kripto para yatırımcılarının böyle bir yükseliş beklediğinden şüpheleniliyor.

Birçok yorumcuya göre, artışın ilk nedeninin büyük kripto para borsalarında vadeli işlemlerin askıya alınması olduğundan şüpheleniliyor.

İkinci bir neden olarak, LUNA’nın çok hızlı bir düşüş yaşaması nedeniyle bazı yatırımcıların eski fiyata dönüş veya en azından büyük bir toparlanma ihtimalini göz önünde bulundurarak alım yaptığı tahmin ediliyor.

Terra CEO’su Do Kwon, topluluğa şu anda kabul edilmeye yakın olan kurtarma planının ikincisini tanıtarak yeni bir çatal teklif ediyor. Teklifin geçerli olabilmesi için yaklaşık 14 milyon oya izin verildi.

Terra kısa süre önce token dağıtımı hakkında açıklamalar yaptı. Bu açıklama ile daha sonra satın alınan LUNA’ların da yeni kripto para airdropundan faydalanabileceği söylendi. Bu durum göz önüne alındığında yatırımcıların alım yapması bekleniyor.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Türkiye’de Bu Hafta En Çok Aranan 10 Altcoin
İlginizi Çekebilir  Terra (LUNA)’nın UST’yi Kurtarma Stratejisi Belli Oldu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir