Grayscale CEO’undan Bitcoin Spot ETF Açıklaması: “Kısa Bir Süre Sonra…”
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi Haberleri

Grayscale CEO’undan Bitcoin Spot ETF Açıklaması: “Kısa Bir Süre Sonra…”

0

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, Anthony Pompliano ile bugün yapmış olduğu röportajında SEC’in kısa bir müddet sonra Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ürününün spot Bitcoin (BTC) ETF’sine dönüşümünü onaylayabileceğini söylemiş oldu.

Sonnenschein, SEC’in 1940 Yatırım Şirketi Yasası yerine Menkul Kıymetler Yasası 33 kapsamında iki Bitcoin vadeli ETF’sini onayladığı için bu alandaki görüşünün değişmiş olabileceğini belirtti.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’ın da Grayscale BTC ETF’sine yardımcı verdiği biliniyor ve mevcut durumda piyasada olan ürün de 800.000’in üzerinde yatırımcı tarafınca kullanılıyor.

Grayscale CEO’su 1933 Yasası Kapsamında Spot Bitcoin ETF’sinin Onaylanmasını Bekliyor

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, SEC’in Bitcoin ETF’yi ne zaman onaylayacağına dair bir zaman planını tahmin etmenin zor olduğunu söylemiş oldu. Ancak Sonnenshein bu girişimin peşinde olduklarını ve onaylanma yaşanana kadar yatırımcılar adına bu girişimi savunmaya devam edeceklerini belirtti.

Ünlü CEO, SEC ve diğer düzenleyicilerin bu konuyla ilgili anlayışlarının son altı senedir değiştiğini düşünüyor. Dahası, CEO’ya göre SEC sanayi ve bu varlık sınıfı için daha iyi regülasyonlar ve kurallar getiriyor. Sonnenshein, düzenleyici kurumların kendileri ile yapılan görüşmelere getirdikleri malumat ve tahsil seviyesinin de son aşama değiştiğini iddia etti.

Grayscale CEO’su Sonnenshein, SEC’in sıfırdan bir BTC ETF oluşturma ile var olan bir ürünü spot ETF’ye dönüştürme arasındaki farkı iyi mi gördüğüne dair de şunları söylemiş oldu:

“SEC, bu ürünü kendi yetki alanlarına almazlarsa ve yatırımcıların halihazırda aşina olduğu ve korunduğu bir ETF ürününe izin vermezlerse aslına göre yatırımcıları koruma görevlerini gerçekten de yerine getirmiş olamazlar.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Vitalik Buterin Eskisi Gibi Milyarları Olmadığını Belirtti!
İlginizi Çekebilir  Zcash (ZEC), “Network Upgrade 5” (NU5) Güncellemesini Ana Ağda Çalıştırmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir