Bitcoin (BTC) Sert Düşüşü Sürdürmekte: Destekte de Tutunamadı!
 1. Anasayfa
 2. Altcoin Heberleri

Bitcoin (BTC) Sert Düşüşü Sürdürmekte: Destekte de Tutunamadı!

17

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası sert düşüşler yaşamaya devam ediyor. Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz yılın ilk aylarındaki seviyeye kadar çekildi ve kripto para piyasasının geneli %60‘a yakın düşüş yaşadı.

Bitcoin (BTC) Sert Düşüşü Sürdürmekte

Bitcoin, uzun zaman 30.000 dolarda, devamında ise 27.000 dolarda tutunduktan sonrasında bugün itibarıyla bu seviyenin de altına indi.Binance üstünde 26.700 dolar bandına kadar çekilen önder kripto para birimi, 24 saat içinde ise %13 kayıp yaşadı. BTC fiyatı için kurtarıcı olarak görülen 27.000 dolar desteğinin kaybolması ise kesinlikle endişe verici bir durum olarak görülmekte.

Microstrategy’nin ortalama alım maliyet fiyatı olan 21.000 dolara oldukca yaklaşıldı ve bu durum şirketin güvence olarak daha fazla BTC almasına ve zora girmesine neden olabilir. Yakın zamanlarda yeni alımlar yaptıklarını duyabiliriz. Micheal Saylor ise ilk yapmış olduğu açıklamada şirketin 3500 dolar dibine kadar BTC satmak zorunda kalmayabileceğini söylemişti.

Bitcoin böylesine sert bir düşüş yaşarken Ethereum ve diğer kripto paralar da önemli desteklerini kaybettiler. ETH fiyatı 24 saat içinde %22 değer kaybederek aslına bakarsak BTC’den bile oldukca düşüş yaşadı.

ETH, 2.000 doları yitirdi ve 1.800 dolara kadar çekildi. Top 10 içerisinde en fazlaca düşüş yaşayan kripto paraların ise %96 ile LUNA, %48 ile XEC, %46ile FTM ve %45 ile CVX olduğu görülmekte. Kripto para piyasasının düzelmesi için ise BTC’nin dip noktayı bulup bir destek oluşturup sıraması gerekmekte.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  LUNA'yı Koreli Borsalar Yeniden Listelenecek Mi?
İlginizi Çekebilir  Vitalik Buterin: Terra LUNA, Balinaları Değil Küçük Yatırımcıları Korumalı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (17)

 1. 2 yıl önce

  Durum endişe verici gözüksede kısa sürede toparlayacağını düşünüyorum. BTC bunu defalarca yaptı zaten. En basitinden geçen yıl bu zamanlarda da böyle bir düşüş yaşamıştı. Ytd.

  • 2 yıl önce

   Durum endişe verici gözüksede kısa sürede toparlayacağını düşünüyorum. BTC bunu defalarca yaptı zaten. En basitinden geçen yıl bu zamanlarda da böyle bir düşüş yaşamıştı.

 2. 2 yıl önce

  Gerçekten çok kötü değer kaybediyor bunun bir süre daha devam etmesini öngörüyorum piyasada çok olumsuz durumlar hala devam ediyor

 3. 2 yıl önce

  Bu düşüş ne kadar sürecek piyasalar alt üst oldu. Kimi ciddi zararlar verdi. Bu gidisat bir an önce toparlansa keske. Dünya kripto paraları tanımak icin adımlar atarken bu düsüsler normal degil

 4. 2 yıl önce

  Bitcoin çok düştü NapicaZ bilmiyorum inşallah düzelir bir an önce

 5. 28.000 Altına da düşüş yaşandı kayıplar devam ediyor çok kötü bir çöküş yaşıyor bunun ne zaman duracağını kestirmek mümkün değil

 6. 2 yıl önce

  Dususler cok kotu oldu insallah eskisi gibi olur

 7. Bitcoin uzun süredir herkesin umudu oldu çoğuna kazandırdı çoğu kaybetti ama yinede iyiydi düşüşe geçerek hayal kırıklığı yaşattı gerçekten 👍🏻

 8. Bu düşüş gerçekten kötü oldu piyasa değerleri alt üst oldu. En kısa zaman da düzeleceğini umuyorum bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

 9. Son zamanların en fazla düşüşü oldu gercektende,sakinliği koruyup beklemekten başka çözüm yok

 10. Gerçekten de bakıldığında kötü görünüyor ben bitcoin böyle düşeceğini tahmin etmiyorum dün bir sürpriz oldu umarım en yakın zamanda çıkışa doğru geçer

 11. Gerçektende 60 kardan 30 Lara kadar düştü bakalım daha ne kadar dusucek

 12. Bitcoin çok fazla düşmüş bu kadar düşeceğini tahmin etmiyordum.haberi daha yeni siteden öğrendim bana sorarsanız bitcoin bu düşüşten sonra büyük bir yükseliş yapar

 13. Çok sert düşüşler oluyor.Bu böyle giderse kripto para diye bir şey kalmaz gibi.Lakin bir yerden sonra tepki verecektir.Bakalim ne zaman izleyip göreceğiz.

 14. 2 yıl önce

  Kripto para Borsasında düşüşler vahim, uzun vadeli düşünüp sabretmek gereklidir diye düşünüyorum

 15. Yatırım alma kararı aldım BTC düştü böyle bir şans benden başka kimde var 🤦‍♂️

 16. 2 yıl önce

  Çok kötü bir düşüş olduğunu söyleyebilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir