FED’den Yıllık Kripto Para Anket Sonuçları!
  1. Anasayfa
  2. Genel

FED’den Yıllık Kripto Para Anket Sonuçları!

0

ABD Federal Rezerv anketine göre, ülkedeki yetişkinlerin yüzde 12’si kripto para birimine sahip.

Fed, 2021 yıllık kripto para anketinin sonuçlarını bugün yayınladı. Bu anket ayrıca, önceki tüm anketlerin aksine vatandaşlara kripto para birimleri hakkında sorular sordu.

Amerikalı tüketicilerin tercihlerini yansıtan anket çalışması, vatandaşların kripto paraları para birimi olarak görmediğini gösteriyor. Geçen yıl, insanların sadece %3’ü kripto para kullanarak alışveriş yaptığını veya para transfer ettiğini bildirdi.

Yatırım amaçlı kripto para bulunduranların oranı ise yüzde 11 olarak açıklandı. Anket sonuçları, bu kullanıcıların önemli bir bölümünün yüksek gelire sahip olduğunu göstermektedir. Bunların arasında, yıllık geliri 100.000 dolar ve üzerinde olanlar yüzde 46’yı oluşturuyor.

Kripto Para Anket Sonuçları

Şu şekilde açıklama geldi:

“Kripto para birimleri, bir yatırım olarak tutulabilecek yada finansal işlemlerin yürütülmesi için kullanılabilecek nispeten yeni dijital varlıklardır.

2021’de kripto para kullanan çoğu şahıs kripto paraları yatırım amacıyla kullandı.”

 

Fed raporu, kripto para kullanan yetişkinlerin %11’inin bunları yatırım amacıyla, %2’sinin ise bir şeyler satın almak veya ödeme yapmak için kullandığını belirtiyor.

Raporda, yatırım amacıyla kripto para satın alanların çoğunluğunun yüksek getiri elde ettiği tespit edildi.

“Bu insanların yüzde 46’sının geliri 100.000 dolar veya daha fazlayken, yüzde 29’unun geliri 50.000 doların altındaydı.”

Yatırım amaçlı kripto para satın alan kişilerin çoğunun sadece bir banka hesabı veya emeklilik hesabı olduğu da belirtiliyor.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Güvenilir Kripto Para Siteleri
İlginizi Çekebilir  Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin’de Bir Sonraki Düşüş Burası Olabilir!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir