Coinbase’in Hisse Senedi Düşmeye Devam Ediyor. CEO’nun Yaptığı Açıklama İşe Yaramadı!
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi Haberleri

Coinbase’in Hisse Senedi Düşmeye Devam Ediyor. CEO’nun Yaptığı Açıklama İşe Yaramadı!

2

ABD merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in hisse senedi düşmeye devam ediyor.

Yakın zamanda iflas edeceği iddiaları ortaya çıkan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong: “İflas etme şeklinde bir riskimiz yok.” demişti. Ardından şu şekilde bir açıklama yapmıştı:

“Emanet olarak tutulan kripto varlıklar, batkı sürecine girmiş bir kuruma ilişkin mülkmüş benzer biçimde değerlendirildiği için, bir iflas sürecine girmemiz halinde, müşterilerimiz adına tuttuğumuz kripto varlıklar da batkı periyodunun bir parçası haline gelebilir ve müşterilerimiz, teminatsız alacaklı sınıfında değerlendirilebilir.”

Kripto para piyasasındaki düşüş ile beraber kripto paralarla bağlantılı şirketlerin değerleri de düşüş yaşıyor. Investing’e nazaran Coinbase’in Nasdaq borsasın listeli pay senedi bugün %23 düşerek şimdiye kadarki en düşük seviyesi olan 56 dolar seviyelerinde görülüyor.

Ayrıca geçtiğimiz kasım ayında en yüksek seviyesine ulaşan Coinbase hissesi son 6 aylık periyotta %83 düşüş yaşadı. Coinbase, yayınladığı 4. çeyrek hasılat raporunda gelirlerinin %48’lik bir kısmının Bitcoin ve Ethereum’dan kaynaklandığını söylemişti.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafınca meydana getirilen Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bildiriminde “iflas” kelimesinin yer alması Coinbase müşterileri tarafından dört gözle beklenen bir konu olmuştu. Bunun üstüne Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Armstrong, “Paranız Coinbase’de güvende. İflas riskimiz bulunmuyor.” dedi.

Fakat bu yaşanan düşüş açıklamaların tersinde seyrediyor.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Coinbase, 2 Yeni Takas Özelliğini Açtı!
İlginizi Çekebilir  Shiba Inu Kullanıcısı Binance'ı Dava Etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Daha ne kadar düşmeye devam edecek bilemiyorum, her zaman için dikkatli ilerlemekte fayda var işte bu gibi durumlar için

  2. 2 yıl önce

    ne zamana kadar bu düşüşler devam edecek merak ediyorum işler kötüye gidiyor bu site çok iyi her an bilgi sahibi olabiliyorum teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir