Coinbase CEO’su  Brian Armstrong, SEC Raporlarındaki İflas İfadelerine Açıklık Getirdi
  1. Anasayfa
  2. Haberler

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC Raporlarındaki İflas İfadelerine Açıklık Getirdi

0

Coinbase müşterileri ve kripto para takipçileri, Coinbase’in SEC’ye sunmuş olduğu bildirimde niçin olası bir batkı süreciyle ilgili ifadelerin geçtiğini merak ederken, bu mevzuyla ilgili yanıt firmanın CEO’su Brian Armstrong’dan geldi.

Coinbase, SEC’ye yapmış olduğu bildiriminde, şu ifadeye yer vermişti:

“Emanet olarak tutulan kripto varlıklar, batkı sürecine girmiş bir kuruma ilişkin mülkmüş benzer biçimde değerlendirildiği için, bir iflas sürecine girmemiz halinde, müşterilerimiz adına tuttuğumuz kripto varlıklar da batkı periyodunun bir parçası haline gelebilir ve müşterilerimiz, teminatsız alacaklı sınıfında değerlendirilebilir.”

Coinbase tarafından sunulan belgeye nazaran bu yaklaşım, müşterileri paralarını Coinbase’te tutmanın “riskli” olacağını düşünmeye itebilir ve bu vaziyet, Coinbase’e mali açıdan kayıplar yaşatabilir.


Coinbase CEO’su Brian Armstrong, firmanın Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapmış olduğu bildirimde geçen “iflas” ifadelerine açıklık getirdi.

Armstrong, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, halka açık bir şirket olup da üçüncü partiler adına kripto mevcudiyet tutan firmalar için SEC tarafından yeni bi şart getirildiğini belirtti.

Söz mevzusu şirketler, SAB 121 olarak adlandırılan bu yeni koşul sebebiyle, SEC’ye bitirdikleri bildirimde muhtemel bir batkı durumunu da risk unsuru olarak imlemek zorunda.

Bunun kesin bir gereklilik olduğu açıklayan Armstrong, “İflas etme benzer biçimde bir riskimiz yok.” diye ekledi.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  DEVA Partisi Metaverse Üzerinden İlk Siyasi Mitingi Düzenleyecek!
İlginizi Çekebilir  Binance LUNA'yı Delist Etti! LUNA Fiyatı Sıfırlara İndi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir