Charles Hoskinson, Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’e Sataştı!
  1. Anasayfa
  2. Altcoin Heberleri

Charles Hoskinson, Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin’e Sataştı!

1

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, kısa bir süre ilkin attığı Tweet’inde Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e sataşmış benzer biçimde açıklamalar yaptı.

Buterin tarafınca paylaşılan bir Tweet dizisine yanıt veren Hoskinson, Buterin’i Cardano’ya katılmaya çağırdı ve “Cardano’ya gelmek için halen oldukca geç değil” dedi.

Ethereum Kurucusu Yaşadığı İçsel Sıkıntıları Paylaştı

ETH kurucu ortağı Vitalik Buterin, yakın tarihindeki bir tweet dizisinde, “düşüncelerimde ve değerlerimde hala aşikar olan bazı çelişkiler” olarak adlandırdığı içsel zorluklarını takipçileriyle paylaşmıştı.

Buterin, bu manevi zorluklar ile “Ethereum’un daha fazla Bitcoin şeklinde bir sistem haline gelmesi arzusu” ile bunun gerçekleşmesi için “oldukça sayıda etken ve koordineli kısa vadeli değişiklik yapılması ihtiyaçı” arasındaki çelişkiden bahsediyor.

Buterin ayrıca ETH’nin ekstrem koşullardan başarı ile ayrılabilecek bir katman 1 Blockchain haline geldiğini görme arzusunu da yineledi.

Bilindiği gibi Cardano, aynı zamanda Ethereum’un kurucularından biri olan matematikçi Charles Hoskinson tarafından geliştirildi. Hoskinson, ETH kurucusu Vitalik Buterin ile bir ihtilafın ardından 2014 yılında ETH personelinden ayrıldı.

Hoskinson bunun arkasından “ölçeklenebilir, birlikte çalışılabilir ve sürdürülebilir bir Blockchain” kurarak Bitcoin ve ETH’yi geride bırakma amacıyla yeni bir kripto para ekosistemi kurdu.

2015 senesinde kurulan Cardano 2017 yılında Proof of Stake bir Blockchain olarak piyasaya çıktı. ADA ağında ağ doğrulayıcıları işlemleri gerçekleştirerek ağın devamlılığını sağlıyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda 19.1 milyar dolar toplam piyasa değerine sahip olan ADA, dünyanın en büyük kripto varlıkları içinde yedinci sırada yer ediniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  ApeCoin Toparlanıyor: APE Fiyatı İki Hafta İçerisinde %80 Düştükten Sonra Artmaya Başladı!
İlginizi Çekebilir  İnstagram NFT Entegresi Yolda: İnstagram NFT’leri Listeleyecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir