Bitcoin, Ethereum, Solana, AVAX, Cardano Teknik Analizi
  1. Anasayfa
  2. Analizler

Bitcoin, Ethereum, Solana, AVAX, Cardano Teknik Analizi

0

Bitcoin, Ethereum, Solana, AVAX, Cardano Teknik Analizi. Bitcoin, bu haftaya yükselişle başladı.

Bitcoin

Kasım ayından beri idame eden düşüşün peşinden Terra’nın çöküşüyle birlikte 27 bin dolar seviyelerine kadar geri istifa yaşayan Bitcoin son 24 saatlik periyotta, %4’lük yükseliş göstererek 32.200 seviyelerine terfi etti. Yazım esnasında 31.700 dolar yakınlarında bulunan Bitcoin, önemli bir direnme bölgesinde bulunuyor.

Güncel yardımcı seviyeleri, 30600 dolar ve 28500 dolar yerleri olan bitcoin’in bu bögeleri kaybetmesi halinde 24 bin dolarlara kadar düşüş yaşama ihtimali bulunurken bulunduğumuz direnme bölgesini tamamen kazanması durumunda 34 bin dolara kadar yükselme ihtimali bulunuyor. 200 mumluk hareketli ortalamanın altında bulunan Bitcoin 50 mumluk hareketli ortalamayı sert bir mumla kırmıştı. Ayrıca Bitcoin, uzun vakit peşinden yeniden 600 milyar dolarlık market değerine ulaştı.

Ethereum

Üst range’in tam orta noktasından tepki alan Ethereum, aynı zamanda düşen trendinden de reaksiyon almış şeklinde görünüyor. 2011 dolar seviyelerini geri alması niteliğinde bir sonraki direnç seviyesi 2115 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Güncel yardımcı seviyeleri 1910 ve 1700 dolardır. Trend’in ve Range’in ortasının kırılımı durumunda yükselişten bahsedebiliriz.

Cardano

200 Günlük hareketli ortalamasının çok aşağısında yer edinen Cardano (ADA), henüz düşen trendini kırabilmiş değil. Kırmızı renkle belirtilen düşen trend kırılmadan bir yükselişten bahsedemeyiz. Ancak 0,44 doları güçlü bir destek haline getirerek altından mum kapanışı gerçekleştirmeyen Cardano, yaklaşık 20 gündür altında kaldığı 0.62 doların üzerine çıktı. Eğer 0,62 doların üstünde kalabilir ve düşen trendini kırabilirse bir sonraki mühim yerler 0,76 ve 1 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor. Üzerinde kalamaz ise reaksiyon alacağı kabul edilen bölge 0,44-0,47 dolar civarlarıdır. Son 24 saatlik periyotta %25 yükselen ADA, Ripple’ı geçerek CoinMarketCap yaptığı listede 6. Sıraya yerleşti.

İlginizi Çekebilir  Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para: AAVE, ETH, XTZ, KCS, BTC

AVAX

Henüz hiçbir önemli bölgesini geri kazanamamış olan AVAX, Luna vakfının elindeki token’ları bozduracağı iddiasıyla oldukça büyük bir düşüş yaşamıştı. Güncel olarak 21,822 dolar civarı destek seviyesi bulunan AVAX’ın yükselişinden bahsedebilmemiz için ilk önce düşen trendini peşinden ise 40 dolar bölgesini geri alabilmesi gerekiyor.

Solana

Yaklaşık 20 gündür 17 dolarlık bir fiyat aralığında hareket eden Solana, dün meydana gelen bitcoin yükselişiyle birlikte range’in tam ortasına kadar yükseldi ve 48.5 dolardan reaksiyon aldı. Şu anda 50 mumluk hareketli ortalamasının hemen üstünde bulunan SOL, bulunmuş olduğu yeri koruyabilir ve 48.5 doları geçebilirse 57 dolarlara kadar bir yükseliş beklenebilir. Ayrıca Solana’nın yardımcı seviyesi, 40.5 dolar civarlarıdır.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Cardano’da (ADA) 4 Ayın En Yüksek Alım Seviyeleri!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir