Bitcoin Düşmanı Peter Schiff’ten Piyasa Çöküşü Açıklaması!
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin Haberleri

Bitcoin Düşmanı Peter Schiff’ten Piyasa Çöküşü Açıklaması!

0

Ekonomist ve yatırımcı Peter Schiff, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasındaki mevcut düşüşü yorumladı. Kripto para ve Bitcoin piyasasında büyük bir satış dalgası yaşanacağını ve Blockchain bağlantılı hisse senetlerinde de çöküş olabileceğini iddia etti.

Son 24 saatte %9.21 kıymet kaybeden Bitcoin bu makalenin yazıldığı anlarda 35.850 dolardan işlem görüyor.

“Bitcoin ve Blockchain Bağlantılı Hisse Senetleri Çöküşte”

Schiff, Bitcoin ve kripto para piyasasının şu anda çöküşe geçtiğine ve beraberinde Blockchain bağlantılı şirketleri de aşağı çektiğine inandığını söyledi.

Schiff, kripto para piyasası ve Blockchain şirketlerinde yaşanmış olan düşüş ile beraber bireysel kripto yatırımcılarının yükselen faturalarını ödeyebilmek için varlıklarını satabileceklerini iddia etti.

Peter Schiff buna ek olarak piyasaya çıkan yeni coinlerin miktarının aşırı fazla bulunmasına da yorum yapmış oldu. Bilindiği üzere piyasada bulunan altcoin sayısı 19.316’yı aştı. Schiff, kripto para arzının bir müddet sonra genel piyasa kıymetini aşacağına inanıyor.

Schiff BTC Fiyatının 30.000 Doların Altına İneceğini İddia Etmişti

Ocak ayı başlarında yaptığı açıklamasına Peter Schiff, dünyanın en büyük kripto parasının 30.000 doların dibine inmesinin olası olduğunu iddia etmişti. O sıralar Bitcoin fiyatı 35.000 dolar civarında bulunuyordu.

Kısa bir süre ilkin FED’in yarım baz puan faiz artırımı gerçekleştirmesiyle beraber ABD’li teknoloji hisseleri ve BTC fiyatı büyük düşüş yaşamıştı. Riskten kaçan yatırımcıların BTC fiyatını düşürdüğü düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir  Binance Terra (LUNA) Çekimlerini Durdurdu!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Bir Bitcoin ETF Başvurusu Daha SEC’den Onay Aldı!İşte Detaylar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir