Bitcoin Ağı, Madencilik Zorluğu Gittikçe Zorlaşıyor
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin Haberleri

Bitcoin Ağı, Madencilik Zorluğu Gittikçe Zorlaşıyor

0

Blockchain ağında madencilik zorluğu gittikçe zorlaşıyor. BTC’nin tüm zamanların en yüksek ağ zorluğu, kaybeden kişilerin hash oranının %50’sinden fazlasını temsil etmesini neredeyse imkansız hale getiriyor.

Blok zincirine yönelik planlı saldırılarla ilgili endişeleri saptırmak için Bitcoin (BTC) ağı, tarihte ilk kez 30 trilyonun üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 31.251 trilyonluk yeni bir madencilik zorluğu yarattı.

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, işlemlerin meşruluğunu teyit etmek ve yeni bloklar çıkarmakla görevli merkezi olmayan bir BTC madencileri ağı aracılığıyla BTC ağının güvenliğini garanti etti.

Geliştiricilerden hodlers, tüccarlar ve madencilere kadar geniş topluluk desteği ile BTC ağı, 31.251 trilyonluk bir madencilik zorluğuna ulaştığında 13 yılı kapsayan 10 aylık tarihi bir ralli yaşadı.

Madencilik Hash Rate Oranları

Madencilik zorluğu, BTC ekosistemini, kötü aktörlerin BTC blok zinciri üzerinden onaylanmış işlemleri tersine çevirmeye çalıştığı çift harcama gibi ağ saldırılarından korur. Daha büyük madencilik zorlukları, madencilerin BTC ağı üzerinden işlemleri onaylaması için daha fazla bilgi işlem gücü gerektirir.

Sonuç olarak, BTC’nin en son ağ zorluğu olan ATH, kötü aktörlerin hash oranının %50’den fazlasını temsil etmesini neredeyse imkansız hale getiriyor. Blockchain.com’a göre, BTC ağı yazı yazılırken 220.436 milyon terahash/saniye (TH/s) talep ediyor.

Kripto topluluğunun devam eden hedefli saldırılar ve aktif bir ayı piyasası konusundaki endişelerine rağmen, BTC kendisini en esnek blok zinciri ağı olarak konumlandırmaya devam ediyor.

Topluluğun “UST sabitinin [ve] ekonomiyi proaktif olarak savunmak için daha geniş arazinin istikrarını test etme” niyetini açıklamasıyla, Luna Foundation Guard’a (LFG) bağlı bir cüzdandan yaklaşık 1,4 milyar dolar değerinde BTC’nin taşındığı bildirildi.

Terra’nın token ekosistemi, stabilcoin UST’nin birkaç gün içinde ilk 1 $ değerinden neredeyse 0 $’a düşmesiyle bir darbe aldı ve LUNA ve UST yatırımcıları arasında kargaşaya neden oldu.

İlginizi Çekebilir  İngilizlerin Üçte Biri Kripto Yatırımı Yapıyor! İşte Detaylar!

Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon, piyasa çöküşünü protokole yönelik koordineli saldırıya bağlarken, UST ve LUNA ekosistemlerini canlandırmak için mevcut planlar BTC’yi gerektiği gibi satın almayı ve yeniden dağıtmayı içeriyor.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Binance Terra (LUNA) Çekimlerini Durdurdu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir