Binance CEO’sundan İddialı Kripto Para Açıklaması!
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Binance CEO’sundan İddialı Kripto Para Açıklaması!

0

Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao, kripto paralar ve itibari paralar kıyaslamasına yönelik önemli bir açıklamada bulundu. CZ’ye ve onun elde ettiği verilere gore kripto para birimleri, itibari para birimlerinden oldukça daha güvenilir.

Kripto Paralar, İtibari Paralardan Daha Güvenli

Önde gelen blockchain inceleme platformu Chainalysis tarafından aktarılan verileri tekrarlayan CZ, bunun sonucundan elde etmiş olduğu çıkarımı paylaştı. Chainalysis raporuna gore 201 senesinde yasadışı muamele icra eden cüzdan adreslerinin oranı, toplam kripto para işlemlerinin sadece %0,15′ine karşılık etmekte.

Buna karşın Birleşmiş Milletler yorumunu paylaşan CZ, küresel olarak bir yılda aklanan kara paranın toplam paraya oranının %2,5 bulunduğunu altını çizdi. Bu da yaklaşık 800 milyar dolar ila 2 trilyon dolar seviyesine karşılık etmekte.

Changpeng Zhao’nun bu iddialı açıklaması, kripto para birimlerinin, itibari para birimlerinden daha emin olduğuna işaret ediyor. 2022 yılı verilerini de açıklayan Chainalysis, genel olarak kripto paraların suçlular tarafınca daha azca kullanıldığına işaret ediyor.

Kripto para sektöründeki regülasyonun hala çok düşük seviyelerde olması ise durumun ilerleyen yıllarda oldukca daha değişebileceğine işaret ediyor.

Kripto para sektöründeki regülasyonun artması ve merkezi kripto para borsalarından yapılan her bir transferin takip edilmesi, bu suç oranını daha da düşürebilir. Merkeziyetsiz sektör ise uzun seneler kontrol dibine alınamayabilir.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Bu Hafta En Çok Aranan 10 Altcoin
İlginizi Çekebilir  Kripto Para Şirketi, Yatırımcılarını 62 Milyon Dolar Dolandırmakla Suçlandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir