Milyarder Mike Novogratz Kripto Para Piyasasını Değerlendirdi: “Düşüş Daha Bitmedi…”
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi Haberleri

Milyarder Mike Novogratz Kripto Para Piyasasını Değerlendirdi: “Düşüş Daha Bitmedi…”

0

Galaxy Digital CEO’su, Mike Novogratz, CNBC’ye yaptığı açıklamasında mevcut piyasa koşullarını ve kripto para piyasasını değerlendirdi.

“Kripto Para Piyasasında Düşüşün Devamı Gelebilir”

Novogratz, NASDAQ’ta bir dip daha beklediğini ve bu düşüşün kripto piyasasını da büyük olasılıkla etkileyeceğini söylemiş oldu.

Finans piyasalarında bir dip noktası daha beklediğini söylemesinin yanı sıra Novogratz, düşüşün “yumuşak bir iniş” olamayacağını bundan dolayı piyasanın hemen hemen 50 baz puanlık ürem artışını ve hisse senetleri gibi riskli varlıklardan büyük çıkışı yaşamadığını iddia etti.

Bununla birlikte kripto para piyasasında ise Bitcoin dünden bu yana %10’dan fazla değer yitirdi ve faiz artırımından sonra yaşanmış olan fiyat artışının tamamını eritti.

Buna ek olarak yatırımcılar dijital varlıklar piyasasında büyük kayıplar yaşadı ve 400 milyon dolarlık long ve hatta short pozisyonları piyasadaki yüksek volalite periyodundan ötürü likidite oldu.

Novogratz Birbiriyle Çelişen Tahminlerde Bulunuyor

Bitcoin yanlısı açıklamalarıyla dikkat çeken Novogratz, Mart ayı sonucunda yaptığı açıklamasında ise kripto paraların bu senenin sonuna kadar ralli yaşaması halinde şaşırmayacağını söyleyerek daha olumlu bir demeç vermişti.

Bununla beraber uzun vadeli olarak boğa lehine manzara verse de Novogratz’ın kripto piyasasının gelecek haftalarda ve aylarda göstereceği performans hakkındaki şüpheleri bulunduğu anlaşıldı. ABD’de pay senedi ve öteki riskli varlıklar ürem artırımı ile beraber düşüş trendine girdi.

Novogratz, senenin sonuna kadar yaşanacak rallinin kripto adaptasyonu yardımıyla başlayacağına inanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Mayıs ayında Bitcoin (BTC) fiyatı %22 Düşerek Yeni Bir Rekor Kırıyor!
İlginizi Çekebilir  Jack Dorsey, Bitcoin (BTC) Yeniden Yükselecek Dedi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir