Mark Zuckerberg Instagram NFT Desteği Hakkında Konuştu!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Mark Zuckerberg Instagram NFT Desteği Hakkında Konuştu!

0

Meta hareketi ile  kripto para piyasalarında büyük işlere ön ayak olan Facebook kurucusu Mark Zuckerberg İnstagram NFT desteği hakkındaki açıklama yaptı.

Instagram’a Pazartesi gününden itibaren pilot tatbik olarak bazı popüler altcoin ağları için NFT entegresi geleceğini daha önce duyurmuştuk. Bugün bir video paylaşan Zuckerberg’de Instagram’ın bu haftadan itibaren NFT’leri kontrol edeceğini doğruladı.

Zuckerberg konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Sadece Metaverse ve Reality Labs çalışmalarımız için değil tüm uygulama ailemiz için NFT’ler oluşturmaya başlıuyoruz. Instagram dışında yakında benzer işlevleri Facebook’a da getireceğiz.”

Açıklamaya nazaran Instagram’daki içerik oluşturucular ve koleksiyoncular Twitter’da olduğu gibi NFT’lerini profil resmi yapabilecekler. Spark AR uygulaması üzerinden kullanıcılar Instagram hikayelerinde AR NFT’lerini kullanabilecekler.

Zuckerberg’e göre bu hamle dijital sanatı daha da yaygın hale getirecek.

Instagram’ın Ethereum, Polygon, Solana ve Flow ağları için NFT entegrasyonunu desteklemesi bekleniyor.

Instagram’ın MetaMask gibi yaygın kullanılan kripto para cüzdanlarını destekleyeceği ve cüzdanlarını bağlayan kullananların NFT sahipliklerini doğrulayarak ve bu tarz NFT’leri  profillerinde sergileyecekleri öne sürülmüştü.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Binance CEO'su CZ, LUNA'yı Destekleyecek Ama Daha Fazla Şeffaflık Bekliyor!
İlginizi Çekebilir  Nvidia, Kripto Para Madenciliği Cihazlarının Satışlarını Eksik Bildirdiği İçin 5.5 Milyon Dolar Ceza Yedi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir