KuCoin Borsası 10 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı!
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi Haberleri

KuCoin Borsası 10 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı!

1

Dünyanın en büyük 5. Kripto parası olarak belirtilen KuCoin Borsası, B Serisi yatırım turunda 150 milyon dolar yatırım alarak 10 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

KuCoin Borsası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hızlı ve güvenilir işlemler açısından en güvenilir Bitcoin siteleri arasına girmeyi başaran KuCoin, 100’den fazla ülkede hizmet veren bir en üst düzey kripto para borsasıdır. 2017 yılından bu yana faaliyette olan platform, kullanıcılarına verdiği güven ve kolay kullanım özelliği sayesinde popüler kripto para borsaları arasına girmeyi başarıyor.

Hızlı ve güvenilir Bitcoin alımı, yüksek işlem hacmi, kredi kartı ile Bitcoin alma gibi pek çok kullanıcı deneyimli özelliklere sahip olan Kucoin’in kurulduğundan bu yana 1 defa hacklenmesi, platformun dezavantajıdır.

Son derece düşük işlem ücretleriyle ön plana çıkan KuCoin, güçlü API arayüzü, 7/24 destek hattı, yüzlerce farklı kripto para birimi, Amazon Web Services Cloud tarafından seteklenen özel bir ağı, Ethereum protokolüne bağlı KCS adında kendi para birimi ile merkeziyetsiz en büyük kripto para borsalarından biri olarak biliniyor. KuCoin günümüzde en iyi kripto para yorumcusu olarak adlandırılan analistçiler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.

Jump Crypto liderliğinde yürütülen B serisi finansman turuna, Circle Ventures, IDG Capital ve Matrix Partners dahil olmak suretiyle birden fazla yatırım fonunun da katıldığı belirtildi.

Jump Crypto Yönetim Kurulu Başkanı Tak Fujishima konuya ait yapmış olduğu açıklamada:

Web3 ve kripto ekosisteminin büyümesini desteklemek ve KuCoin’in elde ettiği gelirleri büyütebilmesi için şirkete verdiğimiz destekten dolayı gurur duyuyoruz.

dedi.

KuCoin’in bu yatırımı; ürün portföyünü genişletmek, kripto cüzdanları oluşturmak, merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolleri geliştirmek ve NFT gibi alanlarda kullanacağını açıkladı. Ayrıca yatırımlarını KuCoin Labs ve KuCoin Ventures gibi yatırım kolları aracılığıyla yapılacağı belirtildi.

İlginizi Çekebilir  Cardano’da (ADA) 4 Ayın En Yüksek Alım Seviyeleri!

Haftalık 2.5 milyon ferdin ziyaret ettiği KuCoin’de CoinMarketCap’e verilerine göre günlük ortalama 5 milyar dolarlık işlem kitlesi oluşuyor.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Jack Dorsey’in Bitcoin Şirketi Block İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı:İşte Detaylar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Basarili bi makale olmuş, umarım daha geniş kitlelere yayılırsın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir