Hindistan’dan Kripto Ürün Reklamlarına Yeni Yasak
  1. Anasayfa
  2. Altcoin Heberleri

Hindistan’dan Kripto Ürün Reklamlarına Yeni Yasak

0

Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEBI), kamuya mal olmuş kişilerin kripto ürünlerini desteklemesini ve reklamını yapmasını yasaklamayı önerdiği bildiriliyor.

Ülkenin menkul kıymetler ve emtia piyasası düzenleyicisi SEBI, ünlüler ve sporcular da dahil olmak üzere halka açık kişilerin kripto ürünlerini tanıtmasını ve tanıtmasını yasaklamayı önerdi. Düzenleyici ayrıca reklamverenlere olası yasal ihlalleri bildirmelerini tavsiye etti.

Kaynaklar, SEBI’nin konuyla ilgili görüşlerini kısaca Hindistan Maliye Bakanlığı Daimi Komitesine sunduğunu bildirdi.

Kripto ürünleri düzenlemeye tabi olmadığı için ünlüler ve sporcular gibi kamuya mal olmuş kişiler kripto ürünlerinin tanıtımını yapamaz ve reklamlarında kullanılamaz.

SEBI ayrıca, kripto ürünlerini onaylayan kamuya mal olmuş kişilerin, Tüketici Koruma Yasası ve Hindistan Reklam Standartları Konseyi (ASCI) sorumluluk reddi de dahil olmak üzere belirli yasaların ihlalinden sorumlu olduğunu belirtiyor:,

“Kripto malları içeren işlemler, Formdaki Hindistan yasalarının ihlallerine tabidir. FEMA, BUSD Yasası ve PMLA tarafından izlenen bir soruşturma soruşturmaya neden olabilir.”

Hindistan Maliye Bakanlığı, SEBI’den ASCI tarafından Şubat ayında yayınlanan kripto reklamcılık yönergeleri hakkında yorum yapmasını istedi.

ASCI’nin 1 Nisan’da yürürlüğe giren kripto yönergeleri şu ifadeleri içeriyor: “Kripto riskli bir kategori olduğundan, reklamlarda görünen ünlüler veya tanınmış kişiler, reklamın içeriğini aldatma konusunda tüketicileri bilgilendirmemeye özen göstermelidir.”

Ülkenin maliye bakanı, kripto düzenlemelerini uygulamaya koymadan kısa bir süre önce, Hindistan kripto kazançlarına %30 vergi uygulayacağını söyledi.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Seo Uzmanı Nedir?
İlginizi Çekebilir  Sabancı Üniversitesi NFT Sertifika Dönemini Başlattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir