ApeCoin Nasıl Alınır ve Nerede Kullanılır? 2022
  1. Anasayfa
  2. Rehber

ApeCoin Nasıl Alınır ve Nerede Kullanılır? 2022

0

Apecoin sahipleri toplu yönetim kararları verir, oy kullanır ve fon tahsisi,proje seçimi ve daha fazlası gibi konularda karar verir. Apecoin nasıl alınır? diye soracak olursak öncelikle Apecoini tanımamız gereklidir.

2022’nin ilk çeyreği, Yuga Labs tarafından geliştirilen Bored Ape Yacht membership’ın (BAYC) yerel parası olarak kabul edilen bir kripto para birimi olan ApeCoin ( APE ) hakkındaki konuşmalarla dolup taştı. ApeCoin DAO’nun Nisan 2021’de ortaya çıkmasından bu yana, BAYC, canlı bir topluluğa sahip, en iyi dönüştürülemeyen token (NFT) koleksiyonları arasında yer aldı.

BAYC koleksiyonu, görünüşte sıkılmış görünen maymunları sergiliyor. Ruh halinize ve seçiminize bağlı olarak bu maymunları en ince ayrıntısına kadar seçebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar paralarını bu sanat eserlerine yatırdı ve alıcılar arasında Justin Bieber ve Eminem gibi isimler de var.

APE ekosisteminin bir ERC-20 yönetişim ve hizmet belirteci olan ApeCoin, merkezi olmayan özerk bir kuruluş veya DAO tarafından yönetilmektedir. Madeni parayı elinde tutan herkesin ilgili yönetim kararları için oy kullanmasına izin verilir.

APE’nin Yuga Labs tarafından benimsenmesi , diğer iki cephe NFT projesi olan CryptoPunks ve Meebits’e sahip olduğu için ona ağırlıokay veriyor.

ApeCoin Nedir?

ApeCoin‘in arkasında kimin olduğu ilginizi çekebilir. ApeCoin’in topluluk sahipleri ve kripto para birimini kullanan çeşitli ürünler/hizmetler toplu olarak APE ekosistemini oluşturur. 2021 yılında kurulan ve merkezi Miami, Florida’da bulunan Yuga Labs, NFT’ler ve dijital koleksiyonlarda öne çıkan bir isimdir.

Bored Ape Yacht membership’ın yaratıcısı olarak kabul edilen Yuga Labs, ApeCoin DAO’da topluluk üyesi olarak hizmet vermektedir. Üstlendikleri projelerde ApeCoin’i birincil belirteçleri olarak benimsediler . APE ekosisteminin bir parçası olan NFT koleksiyonları hakkında okayısa bilgiler öğrenelim.

BAYC

Nisan 2021’de piyasaya sürülen Bored Ape Yacht Club (BAYC) , Ethereum blok zincirinde yaşayan 10.000 benzersiz Maymun’a sahiptir. Bu benzersiz dijital koleksiyonların her biri farklı bir görünüme, stile ve nadirliğe sahiptir. Koleksiyon, çizgi film maymunlarının algoritmik olarak oluşturulmuş profil resimlerini sergiliyor.

MAYC

BAYC Maymunlarının 20.000’e kadar mutasyona uğramış versiyonundan oluşan bir NFT sepeti olarak MAYC , Ape topluluğuna yeni üyelerin katılmasına yardımcı olur . Orijinal BAYC NFT sahiplerine, özelliklerin nadirliğini eklemek için airdrop yoluyla üç katmanda 10.000 mutant serum verildi.

BAKC

25 Haziran 2021’de saat 18:00 EST’de başlatılan Bored Ape Kennel membership (BAKC), BAYC’nin her bir üyesine sunulan bir köpek NFT çeşitleridir. Her Bored Ape NFT’nin sahipleri, sadece benzin için ödeme yaparken rastgele bir club canine NFT’yi benimseyebilir. BAKC NFT’lerinin de kendi nadirlikleri vardır.

Diğer meta veri deposu

Nisan 2022’nin sonunda Yuga Labs, Otherside metaverse arazilerini basmaya başladı . Forty five dakika içinde, sanal emlak one hundred.000 $ değerini aldı ve toplam 320 milyon $ topladı ve BAYC’yi maksimum satışı toplayan NFT yaptı.

Apecoin nedir

ApeCoin Ne İçin Kullanılır?

Bir yönetişim ve yardımcı program belirteci olarak ApeCoin , ekosistemde birden fazla amaca hizmet eder. ApeCoin kullanım örnekleri, sahiplerinin DAO’nun yönetimine katılmalarını ve oyunlar, etkinlikler, ürünler ve hizmetler gibi ekosistemin özel özelliklerine erişmelerini sağlamayı içerir.

İlginizi Çekebilir  Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?

Diğer Web3 paralarıyla aynı şekilde tasarlanan ApeCoin, ödemeler için kullanılabilir. ApeCoin, yaygın bir ERC-20 jetonu olduğu için çoğu tüccar tarafından teknik olarak kabul edilebilir . Madeni para ayrıca NFT ödülleri olarak zaten kullanılıyor ve BAYC’ye sahip olanlar, anında nakit alabilecekleri ücretsiz APE alıyorlar.

Üçüncü taraf geliştiriciler, ekosistemde bir rol oynamak ve jetonu hizmetlerine, oyunlarına ve çeşitli projelerine dahil etmek için ApeCoin’i kullanır. Örneğin, bir oyna-kazan (P2E) mobil oyunu olan Animoca brands’in Benji Bananas’ında, jeton oyuncular için bir teşvik olarak benimsenmiştir . Oynarken özel jetonlar kazanabilecek ve bu jetonları ApeCoin ile değiştirebilecekler.

ApeCoin’in yaklaşmakta olan diğer metaverse ile entegre edilmesiyle, bu yıl onu yüksek talep gören bir metaverse madeni parası haline getirebilir. Bu, ApeCoin’i meta veri deposu pazarlarında bir işlem belirteci yapacaktır. Metaverse P2E öğeleri içeriyorsa, oyuncuları ödüllendirmek için de kullanılabilir.

ApeCoin Nasıl Alınır?

ApeCoin’i genellikle üç aşamalı bir işlemle bir kripto borsasında satın alabilirsiniz:

  • Kaydolun: Kaydolma sayfasında e-posta adresinizi, iletişim numaranızı ve bir kullanıcı adı girin. Sistem e-posta kimliğinizi doğrulayacak ve sizden güçlü bir şifre girmenizi isteyecektir.
  • KYC’yi tamamlayın: Çoğu düzenleyici alan, kullanıcıların Müşterinizi Tanıyın (KYC) sürecini tamamlamasını gerektirir. Kimliğinizi ve diğer gerekli belgeleri yüklemeniz gerekecek ve hesabınız birkaç dakika içinde çalışmaya başlayacak.
  • ApeCoin Satın Alın: Artık itibari paranızı yatırabilir ve istediğiniz kadar ApeCoin satın alabilirsiniz.

ApeCoin İyi Bir Yatırım mı?

ApeCoin’in Bored Ape Yat Kulübü gibi dinamik bir çevrimiçi topluluk tarafından verilmiş olması, ona en başından itibaren alıcı akışları verdi. Sanat, okültür, oyun ve eğlence meraklılarının kripto para birimini kullanma olasılığı daha yüksektir. Metaverse arazi satışları da parayı artworkıracak .

APE’yi bir ödeme seçeneği olarak kullanmak, NFT ödülleri ve APE ekosistemindeki özel özelliklere erişmek gibi ApeCoin’i satın almanın birkaç nedeni vardır ve alıcılara satın almaları için çeşitli nedenler sunar. Tüm bu faktörlere rağmen, madeni para özünde dikkatli olmanız gereken NFT ile ilgili oynaklık ile ilişkilidir.

NFT’lerin hala kripto arenasında fırtınalar estirdiği bir zamanda , ApeCoin ortaya çıkışından bu yana ilgi odağını çalmayı başardı. Belirteç yaratıcıları, üçüncü taraf geliştiricilerin kripto para birimini projelerine entegre etmelerine izin vermek ve madeni parayı kullanan projeleri desteklemek için bir ekosistem fonu kurmak gibi faydasını desteklemek için çeşitli teşvikler kullandılar.

Merkezi olmayan ödemelerden meta veri tabanındaki arazi satışlarına kadar uzanan kullanım örnekleriyle şirket, bir dizi destekleyici bileşene sahiptir. APE ekosistemi büyüdükçe, ApeCoin gerçekçi olarak beklenenden daha fazla değer kazanıyor.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Yürüyerek Para Kazandıran STEPN Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir