ABD Devlet Kurumlarından Uyarı: Kuzey Koreliler Kripto Para Şirketlerine Sızıyor!
  1. Anasayfa
  2. Genel

ABD Devlet Kurumlarından Uyarı: Kuzey Koreliler Kripto Para Şirketlerine Sızıyor!

0

ABD devlet kurumları, yaptıkları açıklamalarda, başka bir ülkeden olduğunu iddia eden Kuzey Koreli BT personelinin Amerika’da, özellikle de kripto para birimi şirketlerinde iş aradığı konusunda uyarıyor.

Kuzey Koreliler, yanlış bir şekilde ABD’de yaşadıklarını iddia ederek ABD bilişim şirketlerine sızmaya çalışıyorlar.

ABD Hazinesi, Play-to-earn blockchain oyunlarından biri olan Axie Infinity’nin (AXS) 625 milyon dolar kaybettiği Ronin hack olayını Lazarus hack grubuna bağladı.

Kuzey Koreliler Kripto Para Projeleri Hazırladılar

Dışişleri Bakanlığı, Hazine Bakanlığı ve FBI’a göre, Kuzey Koreli işçi çalıştıran şirketler için yasal riskler varken, itibar riskleri de var. Kurumlara göre hem Amerika Birleşik Devletleri hem de Birleşmiş Milletler’in Kuzey Kore’ye yaptırımları var ve bu çalışanların kazançları Kuzey Kore’nin kitle imha silahlarına ve balistik füze programlarına katkıda bulunarak yaptırımları kırıyor.

 

ABD devlet kurumları yaptıkları açıklamada, Kuzey Koreli BT çalışanlarının ağırlıklı olarak kripto para projelerini tercih ettiğini söyledi:

“Bir dizi Kuzey Koreli BT çalışanı, kripto para birimi borsaları, analitik araçlar ve uygulamalar geliştirdi ve pazarladı.”

ABD’li yetkililer, Kuzey Koreli işçilerin genellikle düzenli BT işlerinde yer alırken, katıldıkları şirketlerdeki yetkilerini Kuzey Kore’nin kötü niyetli siber saldırılarına aracılık etmek için de kullandıklarını kaydetti.

 

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  DEVA Partisi Metaverse Üzerinden İlk Siyasi Mitingi Düzenleyecek!
İlginizi Çekebilir  BitMEX’in 3 Kurucu Ortağına 30 Milyon Dolarlık Ceza

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir