Terra’nın Yüklü Bitcoin Alımına Yönelik Eleştirilere, Şirket CEO’su Yanıt Verdi!
  1. Anasayfa
  2. Altcoin Heberleri

Terra’nın Yüklü Bitcoin Alımına Yönelik Eleştirilere, Şirket CEO’su Yanıt Verdi!

0

Kısa sürede dünyanın en büyük altcoinlerinden birisi olan Terra (LUNA) kadrosu, bu fenomenliği Bitcoin (BTC) kampanyasına borçlu. Terra ağındaki stablecoin UST’nin BTC teminatlı olması için yüklü BTC alımları yapacağını açıklayan CEO Do Kwon, bunu her fırsatta gerçekleştirmekte. Bugün meydana getirilen 1,5 milyar dolarlık alım ise ciddi anlamda tepki çekti.

LFG, BTC’leri 3AC’den Almadı!

Terra’nın Luna Foundation Guard (LFG) kurumu, 1,5 milyar dolarlık BTC satın aldığını açıkladı. Bu alımların 1 milyar dolarlık kısmının Genesis Global Trading, 500 milyon dolarlık kısmının ise Three Arrows Capital ile yapıldığı belirtildi. Bunun tam BTC’nin sert düşüşünden önce gerçekleşmesi, Three Arrows Capital kadrosunun elindeki BTC’leri düşüş öncesi LFG’ye sattığı iddiasını ortaya çıkardı. Buna yönelik birçok dalga geçer cinsten tweet atılması ise CEO Do Kwon’a yeter dedirtti.

Kwon, bu sabah yayınladığı gönderisinde, 3AC’nin doğrusu Three Arrows Capital’in kendilerine BTC satmadığını vurguladı. 3AC ile birlikte çalıştıklarını ve piyasadan daha süratli/iyi bir halde BTC aldıklarını belirten Kwon, onların alım yapma mevzusunda kendilerinden iyi bulunduğunu anlatım etti.

Kwon bunun fazlaca “bariz” olduğunu da vurguladı ve kendisine kaynak sorana “kaynak benim” diyerek tepki gösterdi.

Daha önce attığı adımlar ve yaptığı yorumlarla oldukça eleştirilen 3AC kurucu ortağı Su Zhu’nun elindeki BTC’leri sattığı spekülasyon ise böylece kurutulmuş oldu.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Terra’nın Yüklü Bitcoin (BTC) Alımına Yönelik Eleştirilere, CEO Yanıt Verdi!

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Binance Terra (LUNA) Çekimlerini Durdurdu!
İlginizi Çekebilir  Terra LUNA 2.0, Do Kwon'un Yeni Canlanma Planı Başladı! 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir