Terra’nın Sattığı Bitcoinler Hakkında Glassnode Verileri
  1. Ana Sayfa
  2. Altcoin Heberleri

Terra’nın Sattığı Bitcoinler Hakkında Glassnode Verileri

+ - 1

Terra USD’nin sabitliğini kaybetmesinin peşinden sabitlemek için elindeki rezervleri harcayan Luna Foundation Guard’ın (LFG), sattığı Bitcoinlerin kim tarafından alındığı belli oldu.

LFG, 10 milyar dolar değerinde Bitcoin tutarak UST rezervlerini kurmak istediğini açıklamıştı ancak stablecoin’in sabitliğini kaybetmesinin ardından durumu toparlamak isteyen Terra, elinde bulundurduğu 80.081 Bitcoin’i yaklaşık 33.000 dolar ortalamayla sattı.

On-Chain veri ve analitik platformu Glassnode’un Twitter üstünden yaptığı paylaşımda, LUNA’nın Bitcoin’leri satmaya başladığı tarihten bu yana 100’den az Bitcoin bulunduran hesapların cüzdanlarında 80.724 Bitcoin arttığını belirtti. Glassnode, bu durumun LUNA’nın sattığı Bitcoin’lerin sıklıkla 100’den azca Bitcoin bulunduran cüzdanların satın aldığını gösterdiğini söyledi.

Şirket tarafınca 10 Mayıs tarihinde meydana getirilen açıklamada, 37 bin Bitcoin’in piyasa yapıcılarına ödünç olarak verildiğini ve Bitcoin’lerin şimdiye kadar oldukca azca bir kısmının satıldığını belirtmişti.

Güney Koreli yetkililerin, bütün Terraform Labs çalışanlarını detaylı bir tahkikat yürütebilmek amacıyla mahkemeye çağırdığı açıklanmıştı.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  LUNA'yı Koreli Borsalar Yeniden Listelenecek Mi?
İlginizi Çekebilir  Terra’nın Yüklü Bitcoin Alımına Yönelik Eleştirilere, Şirket CEO'su Yanıt Verdi!

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir