Sabancı Üniversitesi NFT Sertifika Dönemini Başlattı
  1. Anasayfa
  2. Genel

Sabancı Üniversitesi NFT Sertifika Dönemini Başlattı

0

Sabancı Üniversitesi NFT ile Sertifika vermeye başladı. Mayıs 2022 döneminde başlattığı Kripto Varlıklar ve Blockchain Teknolojisi öğrenim programı ile bir prensip imza attı. CEF, bundan sonra gerçekleştireceği tüm eğitimlerin sertifikalarını NFT formatında paylaşacak.

Sabancı Üniversitesi NFT dünyasında!

Sabancı Üniversitesi bünyesindeki eğitim programlarında NFT sertifika periyodu başladı. Akbank’ın kurucu sponsoru olduğu Sabancı Üniversitesi Finans Mükemmeliyet Merkezi (Center of Excellence in Finance – CEF), Kripto Varlıklar ve Blockchain Teknolojisi eğitimi ile bundan sonra düzenleyeceği tüm programlarda sertifikalarını OpenSea platformu üstünden NFT formatında katılımcılarla paylaşacak.

Finansın pek oldukca değişik alanında sertifika eğitimleri sunan CEF’in NFT sertifikaları Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı yüksek lisans mezunu Emre Parlak tarafından hususi olarak tasarlandı. Dijital tipografi alanında eğitimler veren Emre Parlak, hem de Fevkalade tasavvur ajansının da kurucu ortaklarından biri.

Kripto Varlıklar Konusunda Bilgilendirmeler

CEF, Kripto Varlıklar ve Blockchain Teknolojisi sertifika programını Mayıs 2022 döneminde başlattı. ABD merkezli InsideChains şirketinin CEO’su Cristina Dolan’ın eğitmenliğini üstlendiği sertifika programı, katılımcıları kripto varlıklar konusunda detaylı bilgilendirmeyi amaçlıyor. İki günlük eğitim programında kripto varlıklar yatırım ekosisteminden akıllı kontratlara (De-Fi) kadar farklı başlıklar ele alınıyor.

CEF’in diğer öğrenim programları Prof. Dr. Özgür Demirtaş eğitmenliğinde Finansın Temelleri: Yatırımlar, Prof. Dr. Aswath Damodaran eğitmenliğinde Değerleme: Sanat mı, Bilim mi, Sihir mi? Dr. Mahfi Eğilmez eğitmenliğinde Makroekonomik Analiz ve Göstergeler dahil olmak üzere kapital bütçeleme, birleşmeler ve satın almalar, portföy yönetimi ve mevcudiyet fiyatlama, türev mamüller ve davranışsal finans benzer biçimde başlıklara odaklanıyor. CEF, hem de düzenli inceleme raporları, çevrimiçi seminerleri ve resmi YouTube kanalındaki eğitici videoları ile finansal okuryazarlığa katkıda bulunmayı sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir  OpenSea, NFT Takasına İzin Veren 'Seaport' ​​ Protokolünü Başlattı

Akademi, finans sektörü ve gerçek sektör arasında köprü olmak amacıyla kurulan CEF; akademisyenler, finans piyasası oyuncuları ve yatırımcıları bir araya getirip temel bilgileri reel hayatta da kullanılabilir uygulamalara dönüştürmeyi sağlıyor.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  NFT Mint’leme Ücretini İade Edeceğini Belirtti: Ortalık Karıştı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir