Ripple, Yaptığı Paylaşımdan Dolayı Elon Musk’ı Uyardı!
  1. Anasayfa
  2. Altcoin Heberleri

Ripple, Yaptığı Paylaşımdan Dolayı Elon Musk’ı Uyardı!

0

Ripple, Tesla CEO’su Elon Musk’ı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yapabileceği yaptırımlar ile alakalı uyardı. TSİ dün akşam saatlerinde Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Tesla ürünlerinin Dogecoin ile alınabildiğini yakında SpaceX için de kullanılabilir duruma geleceğini söylemiş oldu. Bu açıklamayla beraber Dogecoin %16 yükseliş yaşadı.

“JayBlessed901” kullanıcı adı olan bir Ripple yatırımcısı ise Elon Musk’ın ABD menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini söyledi ve SEC’in ancak Ripple’a dava açmasını çifte standart olarak nitelendirdi.

Bu paylaşıma yanıt veren Ripple avukatı Deaton, Elon Musk’ın Dogecoin ile alakalı paylaşım yaparken SEC ile davalık olmamak için dikkatli olmasını belirtti.

SEC’in dava açması niteliğinde Tesla ve SpaceX’in menkul değer yasasını ihlal etmekle suçlanabileceği söyleniyor.

Elon Musk bir yatırımcıya verdiği cevapla Starlink’in abonelikleri için de “belki bigün” Dogecoin kabul edilebileceğini deklare etti.

Yazım sırasında Dogecoin (DOGE) 0,082 dolar civarında bulunuyor.

Tesla müşterileri, 14 Ocak 2022 itibarıyla Tesla mağazasından alışveriş yaparken Amerikan dolarının yanı sıra DOGE ile de ödeme yapabiliyorlar.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Bu Hafta En Çok Aranan 10 Altcoin
İlginizi Çekebilir  Birleşik Krallık Yüksek Mahkemesi NFT'leri "Özel Mülk" Olarak Kabul Ediyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir