OpenSea, NFT Takasına İzin Veren ‘Seaport’ ​​ Protokolünü Başlattı
  1. Anasayfa
  2. NFT Haberleri
Trendlerdeki Yazı

OpenSea, NFT Takasına İzin Veren ‘Seaport’ ​​ Protokolünü Başlattı

0

Değiştirilemez token pazarı OpenSea, “NFT‘leri güvenli ve verimli bir şekilde, NFT takas ve satın almak ve satmak” için bir Web3 pazaryeri protokolünün başlatıldığını duyurdu.

OpenSea, Cuma günkü bir blog yazısında, Seaport olarak adlandırılan pazaryeri protokolünün, eter (ETH) gibi ödeme belirteçleri dışında varlıklar sunarak kullanıcıların NFT satın almalarına izin vereceğini söyledi. Platforma göre, bir kullanıcı bir NFT karşılığında “bir dizi ETH/ERC20/ERC721/ERC1155 ürünü sağlamayı kabul edebilir”, bu da bir ödeme yöntemi olarak bir token kombinasyonunun değiştirilmesi anlamına gelir.

Ayrıca, teklif verirken SeaPort kullanıcıları, örneğin NFT çizimleri veya bir koleksiyonun belirli bölümlerinin belirli özellikleri gibi hangi kriterlere teklif vermek istediklerini belirtebilirler. Platform ayrıca, tutar orijinal teklif tutarını geçmediği sürece devirleri de destekler.

‘Seaport’ ile NFT Takası

NFT pazarı, “OpenSea, Seaport protokolünü kontrol etmiyor veya işletmiyor – bu paylaşılan protokolün üzerine inşa edilen birçok kişiden sadece biri olacağız” dedi. “Benimseme büyüdükçe ve geliştiriciler yeni gelişen kullanım durumları yarattıkça, birbirimizi güvende tutmaktan hepimiz sorumluyuz.”

Sosyal medyadaki bazı kişiler, yeni pazaryeri protokolündeki kavramlarla ilgili kafa karışıklığını dile getirdi. Twitter kullanıcısı EffortCapital, başkalarından Seaport’un 0x v4 NFT takaslarıyla nasıl karşılaştırıldığını araştırmalarını isterken, phuktep kullanıcısı vergi formlarında tek bir token için hem NFT hem de ETH alım satımlarını nasıl beyan edeceklerini sordu.

İlginizi Çekebilir  Sabancı Üniversitesi NFT Sertifika Dönemini Başlattı

Pazara giriş protokolü, OpenSea’nin Nisan ayında, deneyimli kullanıcılar için deneyimi iyileştirmeyi amaçlayan NFT pazar yeri toplayıcı Gem’i satın aldığını duyurmasının ardından geldi. Platform, Gem’in bu noktada bağımsız bir ürün olarak çalışacağını ve OpenSea’nın, tahsil edilebilir bir taban fiyat süpürücü ve nadirlik tabanlı sıralamalar dahil olmak üzere Gem özelliklerini entegre etmeyi planladığını söyledi.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Manchester City, NFT Koleksiyonu İçin Kolları Sıvadı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir