Nvidia, Kripto Para Madenciliği Cihazlarının Satışlarını Eksik Bildirdiği İçin 5.5 Milyon Dolar Ceza Yedi
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi Haberleri

Nvidia, Kripto Para Madenciliği Cihazlarının Satışlarını Eksik Bildirdiği İçin 5.5 Milyon Dolar Ceza Yedi

0

En popüler ekran kartı ve çip üreticilerinden Nvidia, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) 5.5 milyon dolarlık ceza aldı.

SEC tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran Nvidia, 2018 yılı mali raporlarında üst üste iki çeyrekte de kripto para madenciliği gelirlerinin noksan bildirdi ek olarak kripto para madenciliğinin şirkete etkisini bildirmedi. 

2017 senesinde önceki yıllara göre büyük bir gelir elde eden Nvidia, bu gelirin monitör kartı satışlarından olduğunu belirtti ancak SEC’in araştırmalarının ardından şirket çalışanları bu ekran kartlarının büyük bir çoğunluğunun madencilik şirketlerine satıldığını söylemiş oldu.

Ayrıca SEC yaptığı açıklamada:

Nvidia’nın bu detayları açıkça belirtmemesi, kripto para madenciliği icra eden şirketlerin gelirleri üstündeki etkisini öğrenmek isteyen yatırımcıları yanlış yönlendirmiştir.

dedi.

Nvidia, suçlamaları kabul ettiğini yahut reddettiğini açıklamadan borsa komisyonu ile anlaşarak 5.5 milyon dolarlık cezayı kabul etti.

NVidia, geçtiğimiz yılın şubat ayında madencilik yapan insanoğlu için yeni ekran kartları çıkaracağını belirterek oyun ve madencilik ekran kartlarını iki farklı kategoriye ayıracağını duyurmuştu.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Bitcoin (BTC)'de Son Durum: Düşüş Devam Edecek mi?
İlginizi Çekebilir  El Salvador Bitcoin (BTC) Satın Alımı Yaptı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir