Mayıs ayında Bitcoin (BTC) fiyatı %22 Düşerek Yeni Bir Rekor Kırıyor!
  1. Anasayfa
  2. Analizler

Mayıs ayında Bitcoin (BTC) fiyatı %22 Düşerek Yeni Bir Rekor Kırıyor!

0

Mayıs ayında Bitcoin (BTC) fiyatı %22 Düşerek Yeni Bir Rekora doğru gidebilir. TradingView‘den elde edilmiş veriler, arka arkaya dokuz haftalık düşüş trendi için en büyük kripto para birimini Bitcoin (BTC)’yi işaretledi.

Zaten şüpheli bir hareket sergileyen Bitcoin‘in haftalık grafik kapanışları, hafta sonu analistleri hayal kırıklığına uğratmaya devam eden zayıflığın zeminini sağladı.

Merkez bankasının sıkılaşmasından rahatsız olan borsalar bile hafta boyunca hasılat sağlamayı başarırken , Bitcoin ve altcoinlerin çoğu kayıplara katkıda bulundu.

Ticaret firması QCP Capital, piyasalar haber bülteninin abonelerine yazdığı mektupta, “En kaygı verici konu Hisse Senedi ve Kripto arasındaki ayrılık oldu. S&P ve NASDAQ, 20 Mayıs’ın en düşük seviyesinden bu yana ortalama %10 daha yüksek işlem görürken, hem BTC bununla birlikte ETH aynı dönemde daha düşük muamele görmüş oldu.” , son baskısı 29 Mayıs’ta gösterildi.

“Umduğumuz ayrışma yönü bu değildi!”

QCP , daha önce yüksek oranda ilişkili hisse senetlerine kıyasla Bitcoin’in düşük performansına ait mevcut hissi tekrarladı.

Devam eden popüler Twitter hesabı Il Capo of Crypto, şu anda kendi satış tarafı sürtünmeleriyle karşılaşan bu endeksler yardımıyla yeni bir baskı öngörüyor.

Gündeki bir gönderide , “En son SPX toparlanıp yeni bir zirve yaparken, $BTC daha düşük zirveler yaparken, SPX tersine döndüğünde düşüş eğilimi gördük. Şimdi SPX dirençte” denildi .

Zincir üstü izleme kaynağı Coinglass’tan alınan veriler, bu Mayıs 2022’yi Bitcoin tarihindeki en kötü ikinci Mayıs yapacak .

Bu arada zaman içindeki düşüş trendlerinin analizi, şu anki en yüksek seviyelerden düşüşün şimdiye kadarki en uzun dördüncü düşüş olduğunu ve şu anda 200 gün olduğunu ortaya koydu.

İlginizi Çekebilir  İngilizlerin Üçte Biri Kripto Yatırımı Yapıyor! İşte Detaylar!

Analist Matthew Hyland’ın belirttiği benzer biçimde, şimdiye kadarki en uzun düşüş eğilimi 2014-15’te gerçekleşti ve iki katından fazla sürdü.

Yatırım Tavsiyesi Değildir!

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin’de Bir Sonraki Düşüş Burası Olabilir!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir