Kripto Para Piyasası Düşüş Yaşarken, Küba’da Kullanım Sayısı Artıyor!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Kripto Para Piyasası Düşüş Yaşarken, Küba’da Kullanım Sayısı Artıyor!

0

Bitcoin (BTC), son günlerde 32.500 dolara kadar geriledi. Kripto para piyasası bu durumdan haliyle etkilendi. Analistler Bitcoin (BTC) için 28.000 dolar ve 30.000 dolar gibi seviyelere işaret ediyor. Buna rağmen kripto paraların kullanması ise gün geçtikçe artıyor. Küba’da kripto para cüzdan kullanım sayısı artmaya devam ediyor.

Küba, Kripto Para Kullanımına Yöneldi

Küba tamamen Komünist Parti tarafınca yönetilmekte ve vatandaşların internasyonal kartları bile kullanımı olası değil.Birçok Kübalı, Amerika yaptırımlarının ülkenin geleneksel ödeme yollarına getirmiş olduğu sınırlamalar ve yaptırımlar nedeniyle artık kripto para birimlerini alternatif bir takas aracı olarak kullanıyor. Ülkeye büyük seviyede üç sene ilkin yaygınlaşan mobil web sayesinde 100.000‘den fazla Kübalı’nın kripto para kullandığı biliniyor.

NBC News tarafından aktarılan bilgilere bakılırsa, kripto paraların kullanımı oldukça yaygın.

Küba içinde bir kafenin sahibi olan Nelson Rodriguez, artık hem BTC hem ETH kabul ettiğini ve insanların bunlarla günlük alışveriş yaptığını bildirdi.

Kripto paraların felsefesine inandığını belirten meşhur isim, bunun serbest piyasa ekonomisi ile uyumlu da olduğu söyledi.

Küba Merkez Bankası ise kripto paralara sıcak bakıyor ve aslına bakarsak bu kripto para devrimi destekleniyor.

Küba’da 100.000’den fazla kişinin kripto para kullanıyor olması ne olursa olsun görünenden oldukca daha mühim ve büyük bir gelişme. Kripto paraların yaptırımlara karşı kullanılması aslen daha önce de görüldü. Özellile Rusya, bu konuda savaş dönemi popüler olmuştu.

 

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Merkez Bankalarının Yüzde 90’ı Dijital Paraları Araştırıyor! İşte Detaylar!
İlginizi Çekebilir  Kripto Para Borsası BitMEX Kurucularına Mahkeme Tarafından Verilen Ceza Belli Oldu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir