Jack Dorsey’in Bitcoin Şirketi Block İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı:İşte Detaylar!
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin Haberleri

Jack Dorsey’in Bitcoin Şirketi Block İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı:İşte Detaylar!

0

Sıkı bir Bitcoin (BTC) savunucusu olan Jack Dorsey’in CEO’su olduğu finans ve dijital ödeme devi Block (eski ismiyle Square), ilk çeyrek sonuçlarını yayınladı ve herkesi yanılttı.

Bitcoin Cash App Uygulamasında 1.73 Milyar Dolarlık İşlem Yapıldı

Analistlerin çeyreklik olarak 4.1 milyar dolar toplam gelir beklediği şirket, yayınladığı raporunda 3.96 milyar dolar gelir elde ettiğini duyurdu. Bitcoin hariç bırakıldığında şirketin toplam net geliri 2.23 milyar dolar oldu ve geçtiğimiz yılın aynı periyoduna gore %44 arttı. Hisse başına düzeltilmiş hasılat ise analistlerin 0.20 dolarlık tahminin aksine 0.18 dolar oldu.

Kullanıcıların direkt olarak Bitcoin alıp satmasını sağlayan kişiler arası bir ödeme hizmeti olan Cash App üzerinde yılın ilk çeyreğinde 1.73 milyar dolarlık BTC işlemi yapıldı ve brüt olarak 43 milyon dolar kar elde edildi. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde ise Block 1.96 milyar dolarlık BTC işlemi gerçekleştirmiş ve 46 milyon dolar brüt kar elde etmişti.

Şirket senenin ilk çeyreğinde Bitcoin için herhangi bir kıymet düşüklüğü zararı bildirmedi ve yapmış olduğu açıklamasında 31 Mart zamanı itibariyle BTC yatırımlarının gerçeğe müsait değerinin 366 milyon dolar olduğunu, defter değerinin ise 149 milyon dolar olduğunu söyledi.

Block ayrıca yılın ilk çeyreğinin sonu itibariyle 10 milyon Cash App hesabının BTC satın alımı gerçekleştirdiğini söyledi. Nasdaq’daki düşüş nedeniyle şirketin hisselerinde de ortalama olarak %10 düşüş yaşandı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Gümüşe Yatırım Yapılır Mı? 2022
İlginizi Çekebilir  En Güvenilir Forex Şirketleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir