İnsanlar Kripto Paraları Metaverse Dünyasında Egzersiz Yapmak İçin Almak İstiyorlar
  1. Anasayfa
  2. Genel

İnsanlar Kripto Paraları Metaverse Dünyasında Egzersiz Yapmak İçin Almak İstiyorlar

0

Yapılan yeni bir ankette, insanların %80’inden fazlasının, çabalarının karşılığını kripto para biriminde metaverse dünyası içerisinde fazla fiziksel aktivite yapmakla motive olacağını belirttiler.

Fitness web sitesi FitRated tarafından yürütülen ankette, 1,001 Amerikalıdan blockchain ile ilgili fitness teknolojisi hakkındaki görüşleri istendi.

Anket, şaşırtıcı bir şekilde insanların %40’ının Metaverse’deki mevcut spor salonu üyeliklerini iptal etmeye istekli olacağını ve katılımcıların %81’inin kripto para ödemeleri onları bunu yapmaya teşvik ederse formda kalmak için daha fazla motive olacağını buldu.

Metaverse Dünyasında “Egzersiz”

Daha önce, Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından yapılan bir araştırma, insanları spor salonuna gitmeye motive etmek için tek başına paranın yeterli olmayacağı sonucuna vardı. Bununla birlikte, FitRated tarafından yapılan bir araştırmaya göre, blockchain tabanlı finansal teşvikler tam olarak doğru olanı yapabilir ve insanların %63’ü fitness motivasyonlarının blockchain teknolojisinin “ana avantajı” olduğu konusunda hemfikirdir. Bazı taşı ve kazan projeleri bundan yararlanmaya çalışıyor.

“Oyunlaştırma” kavramı, insanların standart parasal teşvikler yerine blok zinciri tabanlı finansal teşvikleri tercih etmelerinin ana nedeni olarak bulundu ve ankete katılanların %83’ü blok zincir tabanlı fitness uygulamalarının fiziksel oyun etkinliği sunmasını beğendiklerini söyledi.

Kripto para kazanmak için ne tür bir fitness yapacakları sorulduğunda, ankete katılanların %49,1’i yürümenin tercih ettikleri aktivite olacağını belirtti. Bunu %47,2 ile bisiklet ve %41,4 ile yüzme izledi.

İnsanların hangi kripto para biriminde ödeme almak istediklerine gelince, Bitcoin (BTC) ezici bir çoğunlukla tercih edilen seçimdi ve katılımcıların %72’si BTC’yi seçti. Ethereum (ETH) %35,5 ile ikinci olurken, onu %34,6 ile Dogecoin (DOGE) takip etti.

Blockchain tabanlı fitness uygulamaları şu anda yükselişte. STEPN adlı Web3 kazanan bir hareket uygulaması, kullanıcıların benzersiz NFT ayakkabılarını basmalarına izin vererek koşu deneyimini oyunlaştırarak blockchain fitness’a öncülük etti.

İlginizi Çekebilir  Elon Musk’ın Twitter’ı Satın Almasıyla İlgili Yeni Bir İddia Geldi: İşte Detaylar!

STEPN, fitness dünyasının en köklü Web3 uygulamalarından biri olsa da, kesinlikle yalnız değil. Avalanche blok zincirinde çalışan Step App adlı başka bir para kazanma uygulaması, bir rakip olarak ortaya çıktı ve 100 milyar dolarlık fitness endüstrisine girmek isteyen Web3 şirketlerinin ivmesini işaret etti.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Metaverse, Çocukları Nasıl Etkileyebilir? İyi mi, Kötü mü?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir