Hindistan Meclis Yetkilileri, Kripto Para Sektörünün İlerleyişinden Rahatsız: İşte Detaylar!
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Hindistan Meclis Yetkilileri, Kripto Para Sektörünün İlerleyişinden Rahatsız: İşte Detaylar!

+ - 0

Hindistan’da meclise bağlı olan finans komitesinin üyeleri, geçtiğimiz gün mahalli kripto para sektörden temsilciler ile bir araya geldi.

CoinDesk tarafından gelen haberlere göre Bengaluru’da gerçekleşen toplantıya finans sektöründen daha değişik kişiler de katıldı.

Finans komitesinden yetkililer, toplantı esnasında kripto para sektöründeki bazı eksikliklere yönelik duydukları rahatsızlıkları ve olumsuzlukları dile getirdiler.

Aktarılanlara bakılırsa finans komitesi, kripto para sektöründeki temsilcilerin terörizm finansmanı benzer biçimde risklerle mücadele etmeye çalışmaktansa kripto para sektörünü “savunmaya çalışmasından” rahatsız.

Toplantıya yer edinen ancak adı paylaşılmayan bir isim, basına şu demeci verdi:

“(Kripto para sektöründekiler), bundan ilkin dile getirdiğimiz kaygılarla ilgili hiçbir adım atmadılar. Aynı şeyi yapmaya devam ediyorlar. Onlara da bu konuda şikayetçi olduk. Sektörün sürekli savunulmaya çalışılmasından bıktık. Çünkü onun yerine, hükümetin gündeme getirmiş olduğu zorlukları çözmeye emek harcamaları lazım. Planlarla, önlemlerle gelmeleri lazım.”

Finans komitesinden yetkililer, toplantı sırasında ek olarak sektör yetkililerinden kripto para regülasyonları için yeni bir model sunmaları, terörizm finansmanı ve kara para aklama şeklinde işlemlerin iyi mi önüne geçilebileceği ile alakalı planlar hazırlamaları için talepte bulunmuş oldu.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Türkiye’de Bu Hafta En Çok Aranan 10 Altcoin
İlginizi Çekebilir  Binance CEO’sundan İddialı Kripto Para Açıklaması!

Yorum Yap