Coinbase 1.2 Milyar Dolarlık Hisse Satışı Yaptı!
  1. Anasayfa
  2. Genel

Coinbase 1.2 Milyar Dolarlık Hisse Satışı Yaptı!

0

ABD merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in iki kurucu ortağı ve iki yöneticisi, hisse satışından 1,2 milyar dolar topladı.

Coinbase’in halka arzından bu yana yaklaşık bir yıl ve bir ay geçti ve hisse senedi fiyatı şu anda en yüksek seviyesinden %78 düştü.

Wall Street Journal haberine göre, şirketin kurucu ortakları Brian Armstrong ve Fred Ehrsam, operasyon direktörü Emilie Choi ve ürün müdürü Surojit Chatterjee ile birlikte bugüne kadar toplam 1,2 milyar dolar değerinde hisse sattı.

ABD borsalarının bugün açılmasıyla %8 civarında yükselen Coinbase hissesi, geçtiğimiz yıl 200 ile 400 dolar arasında değişirken, Mayıs ayında 53 dolar seviyesine geriledi.

Nasdaq listesinde yer alan kripto para borsası Coinbase, iş hayatı dergilerinden Fortune tarafından düzenli olarak derlenen ve her yıl 7,8 milyar doları aşan gelirlerle en büyük Amerikan şirketlerinin yer aldığı Fortune 500 sıralamasında 437. sırada yer alıyor ve her yıl 2021 yılı gösteriliyor. Sırada olduğu açıklandı.

 

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Coinbase, 2 Yeni Takas Özelliğini Açtı!
İlginizi Çekebilir  İngilizlerin Üçte Biri Kripto Yatırımı Yapıyor! İşte Detaylar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir