Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para: AAVE, ETH, XTZ, KCS, BTC
  1. Anasayfa
  2. Analizler
Trendlerdeki Yazı

Bu Hafta Takip Edilecek 5 Kripto Para: AAVE, ETH, XTZ, KCS, BTC

0

Kripto paralarda düşüş trendi hakimken bu haftaki takipte BTC, ETH, XTZ, KCS, AAVE var.

Art arda sekiz hafta düştükten sonra, Dow Jones Sanayi Ortalaması geçen hafta keskin bir biçimde toparlandı ve %6,2 yükselişle tamamlamış oldu. Bununla birlikte, Bitcoin ( BTC ), Amerika Birleşik Devletleri pay senedi piyasalarının performansını tekrarlayamadı ve arka arkaya dokuzuncu hafta için kırmızı bir mum boyamakla tehdit ediyor.

Olumlu bir işaret, Bitcoin balinalarının piyasa düzeltmesini satın almasıdır. Glassnode verileri, 10.000 Bitcoin veya daha çok bakiyeye haiz Bitcoin balina cüzdanlarının sayısının Şubat 2021’den bu yana en yüksek seviyesine çıktığını gösteriyor . Balina cüzdanlarındaki birikim, Bitcoin için uzun vadeli görüşlerinin yükselişe devam ettiğini gösteriyor.

Blockware Solutions, 200 günlük kolay hareketli ortalamayı mevcut fiyatla karşılaştıran Mayer Multiple metriğinin “kayıttaki en düşük okumalardan bazılarına yakın” bulunduğunu altını çizdi. Firma, birkaç başka göstergenin de Bitcoin’in bir dip meydana getirmeye çalıştığını gösterdiğini söylemiş oldu .

Bitcoin kısa vadede bir toparlanmaya başlarsa, birtakım altcoinlerin onu daha yüksek takip etmesi muhtemeldir. Yardım rallisine öncülük edebilecek ilk 5 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

Bitcoin BTC/USDT

Bitcoin, düşüş trendi çizgisi ile 28.630 dolarlık destek arasındaki dar bir aralıkta sıkışıp kaldı. Ayılar, 26 Mayıs ve 27 Mayıs tarihlerinde fiyatı 28.630 doların altına çekti ancak daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Bu, 28 Mayıs’ta bir toparlanma ile sonuçlandı.

Boğalar şimdi fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya ve 20 günlük üstel hareketli averaja (30.538 $) meydan okumaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, BTC/USDT çifti ivme kazanabilir ve ralli 50 günlük SMA’ya (35.181 $) ulaşabilir.

Göreceli güç endeksindeki (RSI) olumlu ayrışma, düşüş momentumunun zayıflayabileceğini ve köşede bir ralli olabileceğini gösteriyor.

Öte taraftan, fiyat genel dirençten düşerse, ayılar pariteyi tekrar 28.630 doların dibine çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, parite 24.601 $ hedef hedefi olan düşüş eğilimi yayınlayan bir alçalan üçgen modelini tamamlayacak.

4 saatlik grafikteki 20-EMA ve 50-SMA düzleşti ve RSI orta noktanın derhal üstünde, bu da arz ve istek arasında bir balans bulunduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üstüne çıkarırsa, olumsuz azalan üçgen deseni reddedilecektir. Bu, kısa vadeli ayılar pozisyonlarını kapatabileceğinden kısa bir sıkışıklığa neden olabilir. Bu, 200-SMA’ya olası bir ralli için yolu temizleyebilir.

Tersine, fiyat düşerse ve 28.630 doların dibine düşerse ayılar zirveye çıkacak. Bu, eleştiri desteğin 26.700 dolardan tekrar kontrol edilmesine neden olabilir.

Ethereum ETH/USDT

Ethereum ( ETH ) düşüş trendinde sadece boğalar düşüşü 1700 dolarlık tehlikeli sonuç destekte durdurmaya çalışıyor. Fiyat 28 Mayıs’ta bu destekten geri döndü ve boğalar 29 Mayıs’ta toparlanmaya çalışıyor.

RSI, düşüş trendinin zayıflayabileceğini yayınlayan bir yükseliş ayrışması oluşturuyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (2.036 $) üzerine çıkarsa, ETH/USDT çifti 2.159 $’dan genel dirence yükselebilir. Ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması bekleniyor. Fiyat bu dirençten düşerse, parite birkaç gün boyunca 2.159$ ile 1.700$ içinde menzile bağlı kalabilir.

Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden yada 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar çifti yeniden 1.700 doların dibine düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite bir sonraki büyük destekle 1.300 dolardan düşüş trendine devam edebilir.

1.700 dolarlık desteğin sıçraması, ayıların kuvvetli bir savunma oluşturabileceği 20-EMA’ya ulaştı. Fiyat bu seviyeden düşerse, 1.700 doların altında bir kırılma ihtimalini artırabilir. Bu olursa, düşüş trendi devam edebilir.

Tersine, boğalar fiyatı 20-EMA’nın üstüne çıkarsa, parite 50-SMA’ya yükselebilir. Bu düzen yine bir mukavemet rolü görebilir, ancak boğalar bu engeli aşarsa, parite ruhsal dirence 2.000 $ ‘dan yükselebilir.

Tezos XTZ/USDT

Tezos ( XTZ ) düşüş trendinde konsolide oluyor. Boğalar, 24 Mayıs’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın (2 $) üzerine çıkarsa da, toparlanmayı sürdüremediler. Fiyat, 26 Mayıs’ta 20 günlük EMA’nın altına düştü.

İlginizi Çekebilir  Milyarder Mike Novogratz Kripto Para Piyasasını Değerlendirdi: "Düşüş Daha Bitmedi...”

20 günlük EMA düzleşiyor ve RSI 46’nın üstünde, bu da satış baskısının azaldığını gösteriyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, XTZ/USDT çifti 50 günlük SMA’ya (2.45 $) doğru yükselebilir. Bu mukavemet de kırılırsa, alıcılar fiyatı yükseliş çizgisinin üstüne çıkarmaya çalışacaklardır.

Buna mukabil, fiyat mevcut seviyeden düşerse, ayıların 20 günlük EMA’yı savunmaya devam ettiğini gösterecek. Satıcılar sonrasında pariteyi 1,75 doların dibine düşürmeye çalışacak ve bu da kapıları 1,64 dolara düşüş için açabilir.

4 saatlik grafik, toparlanmanın 200-SMA’dan düştüğünü gösteriyor, ancak parite yükseliş trendi çizgisinden sıçradı. Boğalar, fiyatı 50-SMA’nın üstüne çıkardı ve şimdi 200-SMA’daki genel engeli aşmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, kısa vadeli bir yukarı hareketin başlamasını önerecektir.

Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden veya 200-SMA’dan düşerse, parite yükseliş çizgisine düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanma, fiyatı 1.61 dolara kadar aşağı çekebilir.

AAVE/USDT

AAVE , 23 Mayıs’ta 20 günlük EMA’ya (101 $) yükseldi sadece boğalar fiyatı bunun üstüne çıkaramadı. Bu, ayıların seviyeyi agresif bir halde savunmaya devam ettiğini gösteriyor, ancak minik bir pozitif yönde, alıcıların fazla zeminden vazgeçmemesi.

Fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üstüne çıkarsa, daha kuvvetli bir rehavet rallisinin başladığını gösterecektir. AAVE/USDT çifti daha sonra, ayıların tekrar güçlü bir müdafaa oluşturabileceği 50 günlük SMA’ya (132$) yükselebilir.

Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yada 20 günlük EMA’dan düşerse ve 89 doların dibine düşerse, daha düşük seviyelerde satın almış olabilecek kısa vadeli boğalar pozisyonlarını kapatabilir. Bu, fiyatı 79 dolara ve ondan sonra 64 dolara çekebilir.

4 saatlik grafik paritenin bir süredir 90 ile 110 dolar arasında dalgalandığını gösteriyor. 20-EMA ve 50-SMA yassı ve RSI orta noktanın derhal üzerinde, arz ve istek içinde bir balans bulunduğunu gösteriyor.

Bu balans, fiyatı 110 doların üzerine çıkartır ve sürdürürse alıcılar lehine dönebilir. Bunu yaparlarsa, parite 130 dolara ve peşinden 143 dolara yükselebilir. Tersine, fiyat 90 doların altına düşerse, ayılar üstünlük kazanacak. Parite hemen sonra 80 dolara ve hemen sonra 70 dolara düşebilir.

Kucoin Token KCS/USDT

KuCoin Token ( KCS ), 20 Mayıs’ta 20 günlük EMA’nın (15.61 $) üstüne çıktı sadece boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın (17.19 $) üzerine çıkaramadı. Bu, kısa vadeli tüccarları, 26 Mayıs’ta fiyatı 20 günlük EMA’nın dibine çeken kar rezervasyonu meydana getirmeye teşvik etmiş olabilir.

Ayılar avantajlarını geliştiremedi ve fiyatı 20 günlük EMA’nın altında tutamadı, bu da boğaların daha düşük seviyelerde güçlü alım yaptığını gösteriyor. Alıcılar, fiyatı 29 Mayıs’ta 20 günlük EMA’nın üstüne çıkardı.

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde sürdürürse, 50 günlük SMA’nın üstünde bir kırılma olasılığı artar. Böyle bir durumda, KCS/USDT çifti 18.44$’a ve hemen sonra 200 günlük SMA’ya (19.63$) yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, şayet fiyat mevcut seviyeden düşerse, tüccarların rallilerde satış yapmış olduğu anlamına gelir. 14.92 doların altında bir kırılma ve kapanış, 12.90 dolara daha çok düşüş için kapıları açabilir.

Parite 200-SMA’da sert dirençle karşı karşıya ancak sığ düzeltme, boğaların minik düşüşlerde satın aldığını gösteriyor. Boğalar fiyatı 200-SMA’nın üstüne çıkarsa, bir sonraki durak 17.14 dolar olabilir. Bu seviyenin üstünde bir kırılma ve kapanış, yukarı hareketin bir sonraki ayağını başlatabilir.

Tersine, fiyat genel dirençten düşerse, ayılar pariteyi 14.20 $’dan %38.2 Fibonacci düzeltme seviyesine ve peşinden 13.30 $’dan %50 düzeltme seviyesine çekebilir. Bu bölgenin güçlü bir yardımcı rolü görmesi muhtemeldir.

Burada yer alan paylaşım ve incelemeler yatırım tavsiyesi değildir!

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Haftalık Fiyat Analizi BTC, ETH, XRP, ADA, DOGE, SHIB 21 Mayıs 2022

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir