BitMEX’in 3 Kurucu Ortağına 30 Milyon Dolarlık Ceza
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi Haberleri

BitMEX’in 3 Kurucu Ortağına 30 Milyon Dolarlık Ceza

0

Kripto para borsası BitMEX’in 3 kurucu ortağına, ABD New York Güney Bölge Mahkemesi’nden 30 milyon dolarlık para cezası verildi.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) 5 Mayıs tarihinde yapmış olduğu açıklamaya göre kurum, Arthur Hayes, Benjamin Delo ve Samuel Ree CFTC’nin birtakım kurallarını ihlal etti ve bu sebeple her birine 10’ar milyon dolar para cezası verdi.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, borsaya ve üç kurucu ortağına 2020 yılının ekim ayında dava açmıştı. Dava 5 Mayıs 2022 tarihinde sonuçlandı. Davanın kararına göre, BitMex borsasının birtakım kuralları ihlal etmiş olduğu açıklandı.

CFTC’ye nazaran BitMEX, işlemlerini yürütebilmek için CFTC onayını almadan muamele yapmış oldu ve onay olmadan Vadeli İşlemler Komisyoncusu olarak çalışmalar yürüttü. Ayrıca BitMEX’in, müşterinizi tanıyın (KYC) ve kara para aklamayı önleme (AML) kurallarına uymağı belirtildi.

22 Şubat tarihinde BitMEX’in kurucuları Arthur Hayes ve Benjamin Delo, Amerika Adalet Bakanlığı (DOJ) ile uzun bir dava periyodunun peşinden “Banka Gizliliği Yasasını” (BSA) ihlal etmekten suçlu bulunmuşlardı.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Terra LUNA Kurucusu, LUNA Canlandırma Operasyonunu Resmi Oylamaya Sundu
İlginizi Çekebilir  Bir Bitcoin ETF Başvurusu Daha SEC’den Onay Aldı!İşte Detaylar!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir