Bitcoin UST Paritesinde 5 Kat Yükseldi: 137.900$ Seviyelerini Gördü!
  1. Anasayfa
  2. Analizler

Bitcoin UST Paritesinde 5 Kat Yükseldi: 137.900$ Seviyelerini Gördü!

2

Bildiğiniz üzere UST son zamanlarda sert bir düşüş yaşadı. Sebebinin Bitcoin kaynaklı değil Terra platformundaki fazla satış baskısı olduğundan dolayı belirtiliyor. UST’deki bu düşüş Bitcoin/UST paritesinde hızlı bir pozitif yönlü ivme tablosu oluşmasına neden oldu. 

Terra (LUNA)’nın stablecoini UST’de yaşanmış olan düşüş dün ABD kongresinin dahi gündemindeydi. Tüm yatırımcılar Luna ve UST‘de yaşanmış olan kıymet kaybını konuşuyor. Amerika Hazine Bakanı Janet Yellen dün kurultay hitabı sırasında UST’de yaşananları misal göstererek regülasyon çağrılarını yineledi.

Ayrıca sert düşüşün peşinden Luna ve UST’deki kanama bugünde devam ediyor. Luna gün içinde 4$’a kadar gerilerken, 1 dolara sabit olması ihtiyaç duyulan UST 0,22$ seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin Tether (USDT) paritesinde 30.000$ seviyelerinden işlem görmekteyken, UST paritesinde 137 900 $ seviyelerine kadar yükseldi.

Terra ve UST’deki kayıpların telafi edilip edilemeyeceği merak edilirken dün Luna’nın kurucusu Do Know’dan mühim bir açıklama yaptı. Do Know, yakın zamanda Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda “Yakında Luna’yı kurtarma planını duyuracağız. Sıkı tutunun” demişti. Ancak bu paylaşımda fiyatı tutmaya yetmedi.

Do Know detaylı bir tweet dizisi paylaşarak yaşanan olumsuzlukların herkes için zor olduğunu ve bunu anladığını belirtti. Ardından ise bu durumu en kısa zamanda düzeltmek için herkesle her şekilde çalışma yapmaya açık olduğunu söyledi. Açıklamalarına göre durumu düzeltmek için her türlü çalışmayı inşa etmek istediğini belirtiyor.

İlgili haberimizi beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyoruz.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  El Salvador Bitcoin (BTC) Satın Alımı Yaptı!
İlginizi Çekebilir  Bir Bitcoin ETF Başvurusu Daha SEC’den Onay Aldı!İşte Detaylar!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. 1 sene önce

    Olumlu artıştan sonra çok sert bir düşüş oldu değerini neredeyse yüzde yetmişini kaybetmiş durumda

  2. Bitcoin’in UST paritesinde değer kazanmasının bizim gibi küçük yatırımcılar için bir artısı olacak mı acaba,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir