Binance CEO’su CZ, 300 Milyon Dolarlık Terra LUNA Yatırım İddialarını Yalanladı
  1. Anasayfa
  2. Altcoin Heberleri

Binance CEO’su CZ, 300 Milyon Dolarlık Terra LUNA Yatırım İddialarını Yalanladı

1

Binance CEO’su CZ, Terra LUNA krizine ilişkin yaptığı açıklamalara bir yenisini ekleyerek geçtiğimiz haftayı değerlendirdi. Sosyal medyada Binance ile ilgili söylentilere yanıt veren Binance Labs’in UST’ye yatırım yapmadığını ve UST’ye sahip olmadığını söyledi.

Binance CEO’su CZ, Terra’nın UST’sinde kriz öncesi hacim olarak ilk 10 kripto para arasında yer alan ve 1 dolarda sabit kalması gereken proje hakkında yaptığı açıklamalara bir yenisini daha ekledi. Yaptığı açıklamada, Binance’in yatırım birimi Binance Labs ve kripto topluluğu tarafından yapılan Terra LUNA yatırımı hakkında bilgi verdi.

CZ, resmi Twitter hesabında “Geçen hafta kripto para topluluğu için bir dönüm noktasıydı” dedi. Sektörde ciddi bir konuma sahip büyük bir projenin hızla yok oluşuna tanık olduk” dedi.

binance ceo'su cz terra luna desteği

“Twitter’da dolanan yalanlara itibar etmiyelim”

Terra LUNA Yatırım İddialarını Yalanladı

Twitter’da Binance’in Terra LUNA’ya 300 milyon dolar yatırım yaptığı iddialarından sonra CZ şu şekilde açıklama yaptı:

“Binance, Luna’nın bağış toplama sürecinin 2. Turuna katılmadı ve süreçte UST almadı. UST’ye yatırım yapmadı veya sahibi olmadı. Binance Labs yatırımı, 2018 yılında Terra LUNA’ya yapılan 3 milyon dolarlık yatırımdan oluşuyor. UST ise bizim yatırımımızdan çok sonra ortaya çıkan bir proje.

Binance Labs, son 4 yılda yüzlerce farklı projeye yatırım yaptı. Bu projelerden bazıları başarılı oldu, diğerleri olmadı. Yatırımın doğası bu.” Yatırımlarının yaklaşımlarını ve detaylarını dile getirdi.

“Tweet’lerimin sebebi Terra LUNA topluluğunu destek olmak”

Son günlerde Terra LUNA topluluğunu desteklemek için fazlasıyla uğraştığını söyleyen CZ:

“Tweetlerimde kişisel soru işaretlerimi ele alıyorum. Yeni madeni para basmak çatalın değerini artırmaz. Tekrar satın almak ve satın aldığınız şeyi yakmak değer yaratır. Ayrıca, fonlar proje personelinin sahip olabileceği bir şey değildir. Bu konuda ekipten daha fazla şeffaflık bekliyorum.

Projenin ve ekibin küllerinden yeniden doğmasını bekliyorum. Terra LUNA için seçilecek ve uygulanacak çözüm açık, topluluğu desteklemek için her zaman çaba göstereceğiz.”

 CZ, Terra LUNA topluluğuna destek gösterirken, “onlardan daha fazla şeffaflık” ihtiyacını vurguladı. Tüm fonların belirli zincir üstü işlemleri (işlem kimlikleri) hakkında ayrıntılarla çok daha fazlası!”

“Başarısızlıklar olabilir/olacak. Ama oluyorsa o zaman şeffaflık, zamanında iletişim ve sosyal sorumluluk son derece önemlidir.”
CZ ayrıca Binance’in Terra LUNA’da aktif yatırımı olmadığını ve şirketin UST hisselerini satın almadığını açıklayarak Crypto Twitter’da Binance’in Terra LUNA’ya olan ilgisi hakkında devam eden söylentileri yalanladı:

İlginizi Çekebilir  Do Kwon Açıklama Yaptı: LUNA Fiyatı Yine Düştü!

“Binance Labs, 2018’de Terra LUNA’ya (Katman 0 blok zinciri) 3 milyon dolar yatırım yaptı. UST, ilk yatırımımızdan çok sonra geldi.”
Binance‘in yatırım kolu olan Binance Labs, CZ’ye göre son dört yılda çeşitli derecelerde başarı ve başarısızlıkla çok sayıda projeye yatırım yaptı.

“Kişisel görüşlerim veya nihayetinde seçtiğim çözüm ne olursa olsun, topluluğu elimizden gelen her şekilde desteklemek için her zaman burada olacağız.” dedi.

Terra Ekosistemindeki Projeler MATIC Ağıına Geçebilir

Bilindiği üzere DeFi sektöründeki toplam kilitli değerin yaklaşık %10’u Terra ekosisteminde bulunuyordu. Terra ekosisteminin çökmesi ile birlikte birçok kişinin kullandığı DeFi platformları da çöktü. Buna karşılık, çöküşün ölçeği, birçok Wall Street bankasının aynı anda iflas etmesine neden oldu.

Terra kurucusu Do Kwon kısa süre önce blok zincirinin sert çatalını önerdi ve tamamen sıfırlandıktan sonra eski Terra LUNA yatırımcılarına 1 milyar yeni jeton dağıtımını teklif etti. Binance CEO’su CZ dahil birçok ünlü bu planın işe yarayacağından şüphe ediyor.

Kullanıcıların memnun olduğu ve Terra distribütörleriyle doğrudan bağlantısı olmayan birkaç proje yeni altcoin ağları aramaya başladı. Projeler neredeyse yetim kaldığından, geliştiriciler de farklı kripto para ekosistemlerine taşınacaklar.

Polygon CEO’su birkaç Terra projesinin MATIC Network’e taşınacağını söyledi
Polygon (MATIC) CEO’su Ryan Wyatt’a göre, birçok eski Terra projesi MATIC ekosistemine geçiş için hazırlıklara başladı. Wyatt, bu projede geliştiricilerle yakın çalıştıklarını bildirdi. Wyatt’a göre Polygon, MATIC altcoin ekosistemine geçiş için bu projeler için gerekli sermaye ve kaynakları sağlayacak. Attığı tweet şu şekilde:

We are working closely with a variety of Terra projects to help them migrate over swiftly to @0xPolygon. We will be putting capital and resources against these migrations to welcome the developers and their respective communities to our platform. We will be sharing more soon.California, USA konumundan ÖS 8:14 · 15 May 2022

Ayrıca Wyatt, kapılarının LUNA ekosisteminden geçiş yapmak isteyen diğer geliştiricilere açık olacağını da duyurdu. Ünlü CEO, yakında daha fazla ayrıntı paylaşacağını söyledi.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Binance CEO’su CZ'den LUNA Açıklaması: Bu Sefer Susmayacağım!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir