Altcoin Geliştiricileri JUNO Balinasının El Konan 36 Milyon Dolarını Yanlışlıkla Yaktı!
  1. Anasayfa
  2. Altcoin Heberleri

Altcoin Geliştiricileri JUNO Balinasının El Konan 36 Milyon Dolarını Yanlışlıkla Yaktı!

0

Cosmos (ATOM) tabanlı Juno altcoini için olumsuz vakalar yaşanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan ve eşi benzeri görülmemiş bir oylama sonucunda airdrop konusunda hile yaptığı iddia edilen bir balinanın elindeki milyonlarca dolarlık JUNO tokenine topluluk tarafından el konulmuştu.

Balinanın El Konulan Fonları Geliştiriciler Tarafından Yanlışlıkla Yakıldı

Son büyüme ile beraber, el konulmuş olan fonların JUNO camiası tarafından test edilen bir adres yerine bir hata cevabında yanlış bir adrese göndermiş olduğu belirtildi.

JUNO Öneri 20 isimli oylama cevabında Takumi Asano adlı Japon yatırımcının airdrop dağıtımında 120 milyon dolarlık hile yapmış olduğu açıklanmış ve balinanın bütün tokenleri elinden alınmasına karar verilmişti.

Birkaç günlük aranın arkasından geçtiğimiz hafta tamamlanan oylamayla beraber şu anda 36 milyon dolar tutarındaki hileli fonların otomatikman JUNO camiası tarafınca test edilen bir hesaba aktarılması için programlanan kodun emek vermesi gerekiyordu ancak işler planlandığı şeklinde gitmedi.

Kodun çalışmasıyla beraber bir program hatası gerçekleşti ve el konulan 3 milyon JUNO tokeni Blockchain üzerinde ne hileci balinanın ne de JUNO camiasının erişemediği hatalı bir adrese gönderildi.

“Altcoin Geliştiricileri Kopya-Yapıştır Hatası Yaptı”

Altcoinin kurucu geliştiricilerinden olan “Dimi” takma isminde Andrea Di Michele, yapmış olduğu açıklamasında yanlış transferin bir “kopyala-yapıştır” hatasından kaynaklandığını söylemiş oldu:

“Transfer işlemini gerçekleştirecek geliştirici ekibine zeki sözleşmelerin adresini verdiğimde akıllı sözleşmeler adresini yapıştırdım ve derhal dibine da muamele hash verisini (işlemin gerçekleştiğini doğrulayan kod) ekledim. Ancak bu verinin muamele hash’i olduğunu özellikle belirtmedim, ancak yapıştırdım.”

Dimi’ye bakılırsa geliştiriciler, adres yerine cüzdan adresine benzerlik taşıyan muamele hash verisini kopyaladı. Bunun sonucunda milyonlarca dolarlık fon hiç kimsenin erişemeyeceği bir adrese gönderilmiş oldu.

Blockchain üstünde doğrulama işlemleri icra eden 120 doğrulayıcının da hiçbiri bu adresin yanlış bulunduğunu ayrım etmedi.

İlginizi Çekebilir  Terra’nın Yüklü Bitcoin Alımına Yönelik Eleştirilere, Şirket CEO'su Yanıt Verdi!

36 Milyon Dolarına El Konulan JUNO Balinası Olaya Gülerek Tepki Verdi

Altcoinleri elinden alınan balina Takumi Asano, bu gelişmeye Twitter üzerinden gülerek reaksiyon verdi.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TWİTTER VE TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

İlginizi Çekebilir  Do Kwon Açıklama Yaptı: LUNA Fiyatı Yine Düştü!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir